رئيس جمهوري مجوز استخدام 23 هزار پرستار را صادر كرد

۱۳۸۹/۰۹/۲۱ - ۱۵:۰۳ - کد خبر: 22038
به گزارش سلامت نیوز حسن امامي رضوي ، افزود: مجوز استخدام پرستاران سرانجام با دستور رئيس جمهوري صادر شد و اكنون منتظر ابلاغ بودجه استخدام پرستاران از سوي معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري هستيم كه فكر مي‌كنم تا آخر هفته جاري بخشي از اين بودجه اختصاص يابد.

وي ادامه داد: اين مجوز براي استخدام 23 هزار پرستار است اما استخدام همه اين پرستاران به صورت يكجا انجام نمي‌شود بلكه به تدريج و احتمالاً طي يك فرآيند 6ماهه و با توجه به اعلام نياز دانشگاه‌هاي علوم پزشكي انجام مي‌شود. اما به زودي اولين آگهي استخدام پرستاران منتشر مي‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: استخدام پرستاران همين امسال آغاز مي‌شود و معطل بودجه سال آينده نمي‌ماند.

امامي رضوي در پاسخ به اين پرسش فارس كه ممكن است عده‌اي از پرستاران بخش خصوصي يا شركتي در اين فرآيند استخدام دولتي و رسمي شوند و در عمل تعداد پرستاران شاغل كشور اضافه نشود، گفت: اين احتمال وجود دارد كه تعدادي از پرستاران غير رسمي از اين طريق به استخدام رسمي دولت درآيند ولي از آن طرف مراكز خصوصي و جاهايي كه پرستاران خود را از دست داده‌اند مجبورند پرستار استخدام كنند بنابراين در مجموع نسبت پرستار به تخت بيمارستاني در كشور افزايش مي‌يابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.00516s, 18q