نمي‌توانيم به دليل آلودگي هوا شهر را تعطيل كنيم

۱۳۸۹/۰۹/۲۱ - ۱۵:۲۳ - کد خبر: 22050
به گزارش سلامت نیوز محمد هادي حيدرزاده  با بيان اينكه هواشناسي اعلام كرده است امشب بارش باران داريم، گفت: با بارش باران قدري وضعيت هوا تلطيف مي‌شود اما از روز چهارشنبه دوباره وارونگي دما را خواهيم داشت.

وي در پاسخ به اين پرسش كه شهرداري تهران چرا برنامه‌هاي خود را در زمينه كاهش آلودگي هوا اعلام نكرده است، گفت: برنامه‌ها را به محيط زيست اعلام كرده‌ايم.

حيدرزاده در ادامه گفت: مشكل اساسي ما اين است كه كار دست متولي نيست و سازمان محيط زيست گوشه‌اي نشسته و نظارت مي‌كند.

مشاور شهردار تهران در امور محيط زيست تأكيد كرد: سازمان محيط زيست منفعلانه عمل كرده و همه اختيارات خود را به استانداري هبه كرده است.

وي در پاسخ به اين پرسش كه چرا كارخانجات آسفالت 6 و 7 شهرداري تهران واقع در خيابان خليج در زمان آلودگي هوا با توجه به مصوبه كميته اضطرار به فعاليت خود ادامه داده و محيط زيست تصميم به پلمپ اين كارخانه گرفته است، گفت: قانوني برخورد شود. اما به مصوبات كميته اضطرار شهرداري تهران عمل كرده است.

حيدرزاده در گفت‌وگو با فارس اضافه كرد: نامه‌اي به كميته مواقع اضطرار و استانداري نوشته‌ايم و خواسته‌ايم اجازه دهند بخش‌هايي از فعاليت عمراني مانند لكه‌گيري انجام شود.

مشاور شهردار تهران در امور محيط زيست در پاسخ به اين پرسش كه با توجه به آلودگي هوا كارگاه‌هاي مترو همچنان فعال هستند، گفت: در روزهايي كه وضعيت اضطرار بوديم اين كارخانه‌ها متوقف بودند؛ ولي وقتي عبور از مصوبات كميته اجرايي بدعت مي‌شود و مسابقات ليگ را برگزار مي‌كنند ما هم نمي‌توانيم شهر را تعطيل كنيم براي همين به صورت موردي فعاليت‌هاي خودمان را در ساعت خاصي انجام مي‌دهيم.

حيدرزاده تأكيد كرد: نمي‌توانيم خدمت‌رساني به مردم را متوقف كنيم.

مشاور شهردار تهران در امور محيط زيست ادامه داد: شهرداري تهران در خصوص مصوبه كميته كاهش آلودگي هوا درباره آب‌پاشي آسمان تهران انتقاداتي دارد.

وي در پاسخ به اين پرسش كه اعلام شده است شهرداري تهران در وضعيت آلودگي هوا اقدام به قطع درختان در تپه‌هاي عباس آباد كرده است گفت: اينطور نيست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.89191s, 18q