دستيابي دانشگاه علوم پزشكي مشهد به توانمندي عمل پيوند آزاد عضله و عصب

۱۳۸۹/۰۹/۲۲ - ۱۰:۵۵ - کد خبر: 22059
به گزارش سلامت نیوز دكتر آرش بيرقي فوق تخصص جراحي پلاستيك و ترميمي و عضو هيئت علمي دانشگاه و يكي از جراحان اين عمل گفت : اين نوع عمل جراحي براي افرادي كه در حوادث و يا به صورت مادر زادي دچار فلج عضو صورت ،‌بازو و يا دست شده اند و به علت گستردگي قابل درمان نيست انجام مي شود .
وي افزود: در اين عمل كه به صورت دو مرحله اي انجام مي شود ابتدا پزشكان متخصص جراحي پلاستيك با انتقال عصب از قسمت پا به صورت ،عصب صورت را ترميم و پس از طي يك دوره درماني شش ماهه و انجام كارهاي درماني مرحله دوم عمل كه شامل انتقال عضله از قسمت پا به ناحيه آسيب ديده مي باشد انجام مي شود .
دكتر بيرقي با اشاره به اينكه تا كنون  مرحله نخست دو عمل جراحي در اين زمينه در مشهد در شش ماهه گذشته با موفقيت انجام شده است افزود:‌با انجام اين عمل در مشهد مقدس علاوه بر افزايش توان علمي و درماني دانشگاه علوم پزشكي مشهد از انتقال بيماران به تهران و يا شيراز و تحميل هزينه هاي گزاف جلوگيري شد .
وي دوره درماني اين عمل را در دو مرحله يك سال و نيم اعلام كرد و افزود :تمامي هزينه هاي درماني اين بيماري زير پوشش بيمه قرار مي گيرد .
عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي مشهد افزود :‌با توانمندي پزشكان دانشگاه علوم پزشكي مشهد قابليت درمان بيماران شمال شرق و شرق كشور در مشهد فراهم شده است و پزشكان عضو هيئت علمي آمادگي ارائه خدمات درماني را در اين زمينه دارا هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.52295s, 18q