انهدام بیش از 10 هزار باند جرائم طی 8 سال گذشته در تهران

۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۱۵:۴۹ - کد خبر: 220708
انهدام بیش از 10 هزار باند جرائم طی 8 سال گذشته در تهران

سلامت نیوز: رئیس سابق پلیس تهران بزرگ گفت: 10 هزار و 243 باند در طول 8 سال گذشته در حوزه های مختلف جرایم در پایتخت شناسایی و منهدم شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، سردار حسین ساجدی نیا روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان پیشین و جدید پلیس پایتخت در مقر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ افزود: مهمترین دغدغه من در طول خدمتم امنیت مردم بود، چه در امنیت عمومی و امنیت اجتماعی.

وی ادامه داد: پس از وقایع ٨٨ در تهران با افزایش شرارت ، سرقت و دارای مشکلات سیاسی و صنفی مواجه بودیم.

به گفته سردار ساجدی نیا پایتخت ٩ میلیون نفر جمعیت ثابت و٤ میلیون نفری جمعیت شناور دارد و ٨٠٠ کیلومتر وسعت دارد اما با تلاش های صورت گرفته موفق به تامین امنیت این شهر شدیم.

سردار ساجدی نیا با بیان اینکه علم گرایی را سرلوحه کار خود قرار دادیم گفت: فرماندهان را با موضوع حقوق شهروندی و بستن قرارداد با مراکز علمی اشنا کردیم.

* کشف 98 تن موادمخدر طی 8 سال گذشته در پایتخت

سردار ساجدی نیا در خصوص کشفیات مواد مخدر گفت: تا سال ٩١ بیشتر از ٤ تن کشفیات نداشتیم اما در سال گذشته ١٩ تن و ٧٠٠ کیلوگرم کشفیات داشتیم و در مجموع ٨ سال ، ٩٨ تن مواد مخدر کشف کردیم.

وی در خصوص سرقت نیز گفت : قبل از سال ٨٨ میزان سرقت بالا بود، اما موضوع سرقت در سال ٩٣ تثبیت شد و در سال ٩٤ و ٩٥ کاهش ١٢ درصدی سرقت در تهران را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: در ٨ سال گذشته سرقت مسلحانه در تهران کاهش یافت و در دهه ٩٠ این امار به تعداد انگشتان دست هم نرسید.
سردار ساجدی نیا در خصوص گروگان گیری در تهران تصریح کرد: در حوزه گروگان گیری یک مورد هم نداشتیم که پول و وجهی داده باشیم یا فرد گروگان گرفته شده مصدوم و کشته شده باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه تجمعات نیز فعالیتهایی داشتیم گفت: سال گذشته ١٦٠٠ تجمع صنفی و اقتصادی داشتیم و هیچ آسیبی نداشت و مراسمات هدایت و نظارت شد و پلیس مقبولیت داشت.

وی گفت: ٤ قرارگاه انتظامی در تهران راه اندازی شد، پلیس اطفال و نوجوانان ایجاد و در حوزه اجرای احکام بیش از ٤٧٣ هکتار زمین را از دست زمین خواران درآوردیم و به دولت بازگرداندیم.

وی گفت: زمانی که بنده در تهران منصوب شدم نظارت تخصصی تهران در رتبه ٣٠ بود اما چندین سال است که رتبه ناجا در تهران اول است، ضمن اینکه باید بگویم ٨٥ درصد فرماندهان تهران جوان هستند.

مراسم تودیع سردار حسین ساجدی نیا و معارفه سردار حسین رحیمی روسای پیشین و جدید پلیس پایتخت با حضور آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا، سیدحسین هاشمی استاندار تهران و فرماندهان و فرمانداران تهران برگزار شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.33322s, 18q