پرستاری یک رشته تخصصی است/تضمین بازار کار پرستاران پرستار

۱۳۹۶/۰۵/۱۹ - ۱۱:۲۰ - کد خبر: 220746
پرستاری یک رشته تخصصی است/تضمین بازار کار پرستاران پرستار

سلامت نیوز:عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه پرستاری یک رشته آکادمیک است، گفت: با توجه به وضعیت کشور، این رشته بازار کار تضمین شده ای دارد.

به گزارش خبرگززاری مهر، حیدرعلی عابدی تصریح کرد: بنابراین از داوطلبان نخبه کنکور و رتبه های بالای این آزمون تقاضا دارم این رشته را به عنوان رشته دانشگاهی خود انتخاب کنند.


وی یادآور شد: امروزه با توجه به پشتوانه ۱۰۰ سال آموزش آکادمیک و وجود ۱۹۰ دانشکده پرستاری در سراسر کشور پرستاری به یکی از رشته های مورد علاقه دانش آموزان و داوطلبان کنکور تبدیل شده و روز به روز به طرفداران این رشته دانشگاهی افزوده می شود.


عابدی با اشاره به جذابیت های علمی رشته پرستاری، گفت: پرستاران می توانند پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های پرستاری یا رشته های دیگر ادامه تحصیل دهند یا به عنوان هیات علمی و پژوهشگر در نظام سلامت جذب شوند.


وی با بیان اینکه فارغ التحصیلان رشته پرستاری دغدغه شغل ندارند و در بیمارستان ها به عنوان پرستار بالین در بخش های تخصصی مختلف می توانند فعالیت کنند یا در رشته های تخصصی پرستاری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل دهند، ادامه داد: امروزه رشته پرستاری پا به پای سایر علوم پزشکی تخصصی شده و پرستاران فارغ التحصیل پس از اخذ مدرک می توانند با شرکت در دوره های تخصصی در بخش های تخصصی و فوق تخصصی مانند آی سی یو، سی سی یو و بخش های پیوند اعضا مشغول به کار و از سویی در سطوح مختلف مدیریتی نظام سلامت فعالیت کنند.


عابدی با اشاره به اینکه میزان نیاز کشور به پرستاری در حال حاضر و سالهای آتی بسیار بالا است، گفت: داشتن فرصت شغلی برای فارغ التحصیلان در داخل و خارج از کشور از دیگر جذابیت های رشته پرستاری برای جوانان است.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: در سال های اخیر با ایجاد فرصت فعالیت برای پرستاران در سطح جامعه و ارائه مراقبت های پرستاری در منزل باب جدیدی برای فعالیت پرستاران در جامعه ایجاد شده که می تواند برای بسیاری از جوانان جذاب و اقناع کننده باشد از این رو از تمامی دانش آموزانی که دارای رتبه بالا در کنکور و همچنین علاقه مند به خدمت در یک رشته علمی به همراه معنویت و جایگاه اجتماعی هستند توصیه می کنم پرستاری را به عنوان اولویت های اول خود در کنکور انتخاب کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.39702s, 19q