بزرگسالان مي‌توانند بهداشت رواني جوان‌ترها را بهبود بخشند

۱۳۸۹/۰۹/۲۲ - ۱۲:۴۴ - کد خبر: 22084
به گزارشسلامت نیوز به نقل از  ايسنا، دكتر چارلز ايمريس ـ روانشناس كانادايي ـ تاكيد كرد: افراد بزرگسال بايد در زمينه پيشگيري و درمان و اختلالاتي مثل اضطراب و افسردگي در نوجوانان و جوانان به آن‌ها كمك كنند.

وي با مطالعه روي 23 هزار كودك و نوجوان در شهر كانادايي «نيوبرونس ويك» دريافت كه اين كودكان احساس مي‌كنند به نوعي از اختلالات رواني و مشكلات احساسي يا اضطراب مبتلا هستند.

دكتر ايمريس خاطرنشان كرد: اين آمار غيرقابل باور نيست، چون بين 20 تا 30 درصد از كودكان سراسر اين كشور واقعا با مشكلات بهداشت رواني مواجه هستند.

به گزارش شبكه خبري سي بي اس، ايمريس تصريح كرد: كودكان ما با سطح نگران كننده‌اي از اضطراب و افسردگي زندگي مي‌كنند و بزرگسالان و والدين واقعا مي‌توانند در اين زمينه به جوان‌ترها كمك كنند و از راه مشورت با متخصصان و درمانگرهاي بهداشت رواني براي فرزندان خود شرايط آرام‌تر و سالم‌تري را به لحاظ بهداشت رواني فراهم نمايند.

همچنين دكتر ايمريس پيشنهاد مي‌كند مسوولان مي‌توانند فضاهاي سالم و دوستانه‌اي را براي جمع شدن كودكان و نوجوانان در كنار همسالانشان ايجاد كنند كه بتوانند فعاليت‌هاي شاد و سودمند انجام دهند و از تلويزيون و صفحه كامپيوتر كه سلامت آن‌ها را به خطر مي‌اندازند، جدا شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.78426s, 18q