تمام دبستان‌ها و مدارس راهنمايي غير‌دولتي تهران شير دريافت مي‌كنند

۱۳۸۹/۰۹/۲۲ - ۱۲:۵۶ - کد خبر: 22093
به گزارش سلامت نیوز زينب عروجي در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: توزيع شير در مقاطع ابتدايي و راهنمايي غير‌ دولتي شهر تهران همزمان با مدارس ابتدايي و راهنمايي دولتي از شنبه گذشته آغاز شده است.

وي با اشاره به اينكه توزيع شير مدارس طرحي ملي است، ادامه داد: اين طرح ملي از مهمترين طرح‌هايي است كه به طور مستقيم با سلامت دانش‌آموزان ارتباط دارد و بر همين اساس اداره‌كل آموزش و پرورش شهر تهران در اجراي آن هيچ‌گونه كوتاهي را نمي‌پذيرد.

معاون آموزش ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: توزيع شير در مدارس دولتي و غير‌دولتي براي اين اداره‌كل هيچ‌گونه تفاوتي ندارد چرا كه هر گروه از آنها فرزندان و آينده‌سازان كشور هستند و تمام تلاش‌ها براي اجراي شايسته آن توسط مسئولان امر به كار گرفته شده است.

عروجي تصريح كرد: مصرف لبنيات توسط دانش‌آموزان از مهمترين ضروريات در زمينه سلامت آنهاست و معتقدم كه مصرف شير از ديگر هم‌خانواده‌هايش مانند ماست، كره، پنير و خامه ضروري‌تر است چرا كه تمام آنها از شير به دست مي‌آيند.

معاون آموزش ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان كرد: هدف از توزيع شير در مدارس، نهادينه كردن مصرف آن در راستاي كسب و حفظ سلامتي دانش‌آموزان است و با انجام اين امر در تلاش هستيم، مصرف شير و فرآورده‌هاي لبني را در سبد غذايي خانواده‌هاي تهراني افزايش دهيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.45186s, 18q