ارگاني حاضر به پذيرش بيمار ايدزي در اهواز نيست

۱۳۸۹/۰۹/۲۲ - ۱۳:۰۰ - کد خبر: 22095
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري اهواز، مدير امور اجتماعي شهرداري اهواز با گلايه از دستگاه‌هاي ذي ربط گفت: در تاريخ 10 فروردين 89 مردي جوان به عنوان متكدي از گوشه يكي از خيابان‌هاي اهواز به اردوگاه متكديان شهرداري منتقل شد.
عليرضا بايماني با بيان اينكه وضعيت نامناسب و بيمارگونه اين مرد كه به زحمت سنش به 30 سال مي‌رسد، مسئولان و مددكاران اردوگاه را بر آن داشت تا نسبت به پيگيري امور درمان وي اقدام كنند، افزود: در ابتدا به دليل بيماري پوستي شديد به بيمارستان امام خميني ارجاع ‌و پس از آزمايشات و نمونه‌برداري و تجويز دارو از بستري نمودن وي امتناع شد.
به گفته وي، در مرحله‌اي ديگر بيمار براي ويزيت متخصص قلب به بيمارستان گلستان ارجاع شد كه دوباره عوامل بيمارستان از ويزيت وي امتناع ورزيدند.
مدير امور اجتماعي شهرداري اهواز ادامه داد: به دليل معلوليت اين بيمار، براي پذيرش و تشكيل پرونده در بهزيستي نيز اقدام شد، اما مركز نگهداري بهزيستي به دليل ابتلا به بيماري خاص از پذيرش وي امتناع ورزيدند، اين در حالي است كه يكي از مراجع ذي‌ربط ‌‌بايد اين بيمار را از شهرداري تحويل مي‌گرفت.
بايماني اظهار داشت: با وجود مراجعه مسئولان اردوگاه به معاونت درمان، معاونت بهداشت و مرز مشاورزه بيماري‌هاي خاص، پس از انجام چند مرحله آزمايش به دليل نبود مركز نگهداري دوباره به اردوگاه بازگردانده شد.
وي افزود: با تشديد بيماري با اورژانس 115 تماس و بيمار به بيمارستان رازي ارجاع شد كه اين بيمارستان نيز پس از انجام آزمايشات از پذيرش وي امتناع كردند.
اين مقام مسئول در شهرداري اهواز تصريح كرد: در حالي كه اين بيمار نياز به بستري شدن و دريافت دارو دارد هيچ يك از دستگاه‌هاي ذي‌ربط حاضر به پذيرش وي نيستند و با گذشت 9 ماه هيچكس فكري به حال او نكرده است.
بايماني گفت: با پيگيري‌هاي انجام شده از طريق مراجع قضايي و دستور قاضي پرونده مبني بر تحويل بيمار به بهزيستي، اين سازمان در پاسخ به پرونده قاضي اظهار داشته كه به دليل بيماري و زخم‌هاي عفوني امكان پذيرش وي وجود ندارد.
وي افزود: در حالي كه شهرداري امكانات نگهداري از متكديان را تنها براي چند روز دارد، بيش از هشت ماه از اين بيمار نگهداري كرده و بيم آن وجود دارد كه بيماري مهلك وي به ساير افراد حاضر در اردوگاه نيز منتقل شود، از اين رو براي پيشگيري از اين فاجعه بايد راهكاري انديشيده شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.87672s, 18q