توليد سيليكون انعطاف‌پذير براي درمان بيماري‌هاي قلبي

۱۳۸۹/۰۹/۲۲ - ۱۳:۰۲ - کد خبر: 22097
به گزارش  سلامت نیوز از فارس به نقل از پي‌سي‌ورلد، نتيجه تحقيقات اين دانشمندان در آخرين شماره از نشريه "ترجمه علم پزشكي " طي هفته جاري منتشر شده است. اين دستگاه جديد نه تنها خم و كشيده مي‌شود؛ بلكه قادر است نقشه‌هاي مربوط فعاليت الكتريكي قلب را با چگالي عالي توليد كند.
به گفته محققان، اين دستگاه باعث پيشرفت قابل ملاحظه در فناوري بازبيني فعاليت‌هاي قلب باشد و بي‌نظمي‌هاي قلب را درمان كند.
"يونگانگ هوانگ " يكي از پروفسورهاي مهندس در "موسسه مهندسي و علوم كاربردي مك‌كورميك " وابسته به دانشگاه نوثوسترن در اين خصوص توضيح داد: قلب يك عضو پويا است كه فعاليت‌هاي آن به صورت غيريكنواخت انجام مي‌شود. اما دستگاه‌هاي الكترونيكي كه هم‌اكنون براي بررسي قلب مورد استفاده قرار مي‌گيرند، يكنواخت و انعطاف‌ناپذير هستند.
وي در ادامه گفت: دستگاه‌هاي الكترونيكي ما طراحي مشبك دارند و به همين خاطر مي‌توانند اطراف جسمي مانند قلب در حال تپش كه ظاهر غيريكنواخت دارد، قرار گيرند و سطح آن را بپوشانند.
محققان دانشگاه پنسيلوانيا هم‌اكنون در حال آزمايش اين دستگاه روي جانواران هستند. طول و عرضه اين دستگاه به‌ترتيب 14.4 و 12.8 ميليمتر، به اندازه يك سوزن است. اين دستگاه كه شامل بيش از 2 هزار ترانزيستور مي‌شود، مي‌تواند با 288 نقطه مجزا ارتباط برقرار كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.90549s, 18q