خوزستان به بيمارستان فوق تخصصي كودكان نياز دارد

۱۳۸۹/۰۹/۲۲ - ۱۳:۰۵ - کد خبر: 22100
به گزارش سلامت نیوز مژگان فطورچي در گفت‌وگو با فارس در اهواز اظهار داشت: در حال حاضر يك بيمارستان تخصصي كودكان در اهواز وجود دارد كه به تنهايي پاسخگوي تعداد زياد كودكان در استان نيست.
وي بيان داشت: در استان بيمارستان فوق تخصصي كودكان وجود ندارد و كسري اين بيمارستان احساس مي‌شود.
اين مقام مسئول بيان داشت: تنها بيمارستان تخصصي كودكان در اهواز ابوذر است كه براي برطرف كردن نيازهاي درماني كودكان به تعداد بيمارستان كودكان بيشتري نياز است.
فطورچي همچنين با اشاره به اهميت پيشگيري از تولد كودكاني كه بيماري‌هايي وابسته به مشكلات ژنتيكي دارند، بيان داشت: با توجه به اينكه ازدواج‌هاي فاميلي بسيار مرسوم است، بايد براي پيشگيري از تولد كودكاني كه مشكلات ژنتيكي دارند، زوج‌ها قبل از ازدواج و يا زنان در هنگام باردار شدن آزمايشات لازم را براي تاييد سلامت نوزاد انجام دهند.
وي گفت: بهترين راه براي جلوگيري از تولد كودكاني كه مشكلات ژنتيكي دارند و بيشتر بر اثر ازدواج‌هاي فاميلي بروز مي‌كند و كودكان دچار معلوليت جسمي و ذهني، انجام آزمايشات ژنتيكي قبل از ازدواج است تا از تولد كودكان دچار نقص مادرزادي جلوگيري شود.
اين مقام مسئول بيان داشت: در صورتي كه ژن معيوبي در يكي از دوفردي كه با هم ازدواج كرده‌اند وجود داشته باشد و در صورتي كه دو فرد فاميل هم باشند، امكان انتقال ژني كه نقص ذهني و يا جسمي دارند در ازدواج هاي فاميل مشهود است.
فطورچي همچنين با اشاره به اهميت رسيدگي به وضعيت رواني كودكان بيان داشت: براي تامين فضا و موقعيت نشاط و سرگرمي بايد فضاها و پارك‌هايي براي كودكان تامين شود و نهادهايي كه در اين زمينه دخالت دارند بايد در ساخت اين اماكن وارد عمل شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.65104s, 19q