از قوانین تامین اجتماعی بیشتر بدانیم؛

مهلت قانونی برای پرداخت حق بیمه، حداکثر تا آخرین روز ماه بعد است

۱۳۹۶/۰۵/۲۳ - ۱۰:۳۳ - کد خبر: 221063
مهلت قانونی برای پرداخت حق بیمه، حداکثر تا آخرین روز ماه بعد است

سلامت نیوز: سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد، مهلت قانونی برای تحویل لیست و پرداخت حق بیمه هر ماه، حداکثر تا آخرین روز ماه بعد است، پس بیمه شدگان باید این قانون را به خوبی رعایت کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سازمان تامین اجتماعی، طبق ماده ٣٩ قانون تامین اجتماعی، مهلت قانونی برای تحویل لیست و پرداخت حق بیمه هر ماه، حداکثر تا آخرین روز ماه بعد است و کارفرمایان کارگاههای مشمول این قانون، مکلف هستند حق بیمه کارگران و شاغلان را در مهلت قانونی به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنند.


براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، تغییراتی که در کارگاه‌ها از نظر افزایش یا کاهش تعداد کارگران و یا میزان حقوق و مزایای آنها ایجاد می‌شود، باید در صورت مزد و حقوق لحاظ شود.


همچنین تغییرات مربوط در لیست حق ‌بیمه زمانی مورد توجه تامین‌ اجتماعی قرار خواهد گرفت، که کارفرما این تغییرات را در ظرف مهلت مقرر قانونی به این سازمان اعلام کند.


براساس اعلام این سازمان، در صورتی که کارگر شاغل در کارگاه به واسطه بیماری یا حادثه در استراحت پزشکی باشد کارفرما باید علاوه بر درج نام کارگر در لیست شاغلان در کارگاه، مقابل نام وی در ستون ملاحظات لیست، ایام بیماری را با ذکر تاریخ درج کند، این اعلام برای استفاده کارگر از خدمات تامین‌ اجتماعی و احتساب سوابق وی و همچنین اطلاع شعب سازمان نسبت به عدم اشتغال بیمه ‌شده در محل کارگاه موثر است.


براساس آمار سازمان تامین اجتماعی،بیش از یک میلیون و 500 هزار کارگاه تولیدی مشمول تامین اجتماعی هستند.
سازمان تامین اجتماعی 42 میلیون بیمه شده دارد که 18 نوع خدمت به آنها ارائه می دهد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.68362s, 19q