گلایه رئیس بیمارستان کودکان تبریز از رفت و آمدها در بخش آنکولوژی

اینجا کمتر رفت و آمد کنید!

۱۳۹۶/۰۵/۲۳ - ۱۵:۴۹ - کد خبر: 221117
اینجا کمتر رفت و آمد کنید!

سلامت نیوز:رئیس بیمارستان کودکان تبریز گفت: ملاقات‌کنندگان رعایت حال کودکان بستری در بخش آنکولوژی را هم بکنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،«سیامک شیوا» ، با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به حساسیتی که در بخش خون و آنکولوژی بیمارستان کودکان وجود دارد، خانواده‎های بیماران باید رعایت حال بیماران خود را کرده و کم‎تر در این بخش رفت و آمد کنند. اما رعایت نکردن این نکته از سوی برخی خانواده‎ها و همراهان بیماران شیرازه‎ی بخش را درهم می‎شکند.

وی افزود: اصرار به امکان پذیر بودن ملاقات در هر ساعتی از شبانه‌روز از سوی برخی خانواده‎های کودکان بستری شده در این بخش، کادر پرستاری و همراهان بیماران را با مشکلاتی مواجه می‎کند. این در حالی است که هرچه رفت و آمد در این بخش کم‎تر باشد، بیشتر به نفع بیماران خواهد بود.

رئیس بیمارستان کودکان تبریز تصریح کرد: نصب درب و آیفون تنها راهکاری بود که به نظر می‎رسید بتوان با این مشکل مقابله کرد. اما این راه حل نیز مشکل را به طور کامل حل نکرد. برخورد فیزیکی، ممانعت و درگیری از سوی حراست آخرین راهکاری است که شاید بتواند تا حدودی جلوی رفت و آمدهای گاه و بیگاه ملاقات کنندگان را بگیرد؛ اما وضعیت بیماری کودکان بستری شده در این بخش به طوری است که اجازه‎ی چنین برخوردهایی را از سوی حراست بخش نمی‎دهد. دلتنگی و بیقراری کودکان سرطانی و درد دل خانواده‎های آنان ما را تسلیم خواسته‎ی آنان می‎کند.

شیوا خاطرنشان کرد: «فرزند من رو به مرگ است و شما اجازه‎ی ملاقتش را به من نمی‎دهید؟!» جمله‎ای است که حراست و کادر آن بخش را از هرگونه برخورد جدی با والدین و ملاقات کنندگان بازمی‎دارد.

وی یادآور شد: نقش خود مراجعان در این میان بیش از کادر بیمارستان است، از خانواده‎ها و ملاقات‌کنندگان در ساعات ممنوعه تقاضا داریم تا از مراجعه‎ی بیش از حد خودداری کرده و با کادر و حراست بخش نیز همکاری کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.18668s, 19q