70 درصد كار دندانپزشكان ترميم دندان‌هاي پوسيده است

۱۳۸۹/۰۹/۲۲ - ۱۵:۱۱ - کد خبر: 22115
70 درصد كار دندانپزشكان ترميم دندان‌هاي پوسيده است
به گزارش سلامت نیوز ليلا نصيري خانلر  اظهار داشت:رژيم نامناسب مي‌تواند باعث توليد ميكروب در دهان شود و اين ميكروب‌ها نيز از اصلي‌ترين عوامل پوسيدگي دندان محسوب مي‌شود.

وي گفت: پوسيدگي دندان افراد از زمان رويش دندان‌هاي شيري آغاز مي‌شود و رژيم‌هاي نامناسب مي‌تواند باعث توليد ميكروب در دهان افراد شود كه اين ميكروب‌ها نيز از اصلي‌ترين عوامل پوسيدگي محسوب مي‌شود.

وي گفت: بهداشت دهان و دندان (مسواك و نخ دندان)، مراجعه مرتب به دندانپزشك و رژيم غذايي مناسب (مصرف محدود مواد قندي) 3 عامل تأثيرگذار در كاهش و عدم پوسيدگي دندان‌ها به حساب مي‌آيند.

نصيري به استفاده از فلورايد خوراكي و خمير دندان و ديگر مواد جلوگيري كننده از پوسيدگي دندان‌ها اشاره كرد و افزود: بيشترين درمان‌ها در حوزه بهداشت دندان در ايران و ديگر كشورها مربوط به پوسيدگي‌ها است.

اين دندانپزشك ترميمي كشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: در حال حاضر 70 درصد از فعاليت‌هاي درماني دندانپزشكان كشور موارد ترميم پوسيدگي‌هاي دندان‌هاي افراد است و در اين راستا استقبال دندانپزشكان از آگاهي يافتن از تكنيك، مواد جديد و دستاوردهاي حوزه ترميمي دندان نيز افزايش يافته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.43299s, 18q