زنان 2 تا 5 سال بيشتر از مردان عمر مي‌كنند

۱۳۸۹/۰۹/۲۲ - ۱۵:۱۳ - کد خبر: 22117
زنان 2 تا 5 سال بيشتر از مردان عمر مي‌كنند
به گزارش سلامت نیوز دكتر اردشير خسروي رئيس گروه فناوري و مديريت اطلاعات مركز مديريت شبكه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: از عوامل فردي كه شاخص اميد زندگي در بدو تولد را كاهش مي‌دهد مي‌توان به استعمال دخانيات، مواد مخدر و عواملي مانند چاقي، فشارخون بالا، عدم تحرك و بيماري‌هاي قلبي و عروقي نام برد.
وي ادامه داد: كنترل و مقابله با بيماري‌هاي مربوط به شيرخواران و نوزادان مانند بيماري‌هاي حاد مربوط به نوزادان و بيماري‌هاي ژنتيكي در سال‌هاي نخست عمرشان، مي‌تواند از عوامل اصلي افزايش شاخص اميد زندگي باشد.
دكتر خسروي تصادفات منجر به جرح و فوت را از مهمترين عوامل اجتماعي در كاهش اين شاخص دانست و تصريح كرد: ساير آلودگي‌ها نظير وضع هوا و آب آشاميدني بر كاهش شاخص اميد زندگي در بدو تولد تأثيرگذار است كه با كنترل چنين عواملي مي‌توان اين سن را افزايش داد.
وي با اشاره به اين كه زنان، بيشتر از مردان به زندگي اميدوارند، خاطرنشان كرد: سن اميد زندگي در زنان بيشتر از مردان است و زنان حدود 2 تا 5 سال بيشتر از مردان عمر مي‌كنند زيرا مردان بيشتر در معرض حوادث ترافيكي نظير تصادفات قرار دارند و حدود 50 درصد از تصادفات منجر به فوت در موتورسواران رخ مي‌دهد همچنين مردان در معرض بيشتري با بيماري‌هاي قلبي و عروقي قرار دارند كه اين عوامل سن اميد زندگي در مردان را كاهش مي‌دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.65799s, 19q