پورمحمدي: دولت مقصر آلودگی هواست

۱۳۸۹/۰۹/۲۳ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 22120
رييس سازمان بازرسي کل کشور با اشاره به سهيم بودن دولت، شهرداري و مردم در ميزان آلودگي هوا، گفت: اين موضوع كه مردم در شرايط فعلي آلودگي هوا مسوول هستند را قبول ندارم و قطعا سهم دولت در مورد وقوع اين آلودگي بيشتر است.

به گزارش ايسنا، مصطفي پورمحمدي ديروز در همايش نظارت همگاني ـ راهبردها و راهكارها ادامه داد: اما مجلس شوراي اسلامي، مردم و شهرداري نيز در اين آلودگي و شرايط سخت و نگران‌كننده سهم دارند و در واقع همه دست به دست هم داده‌ايم كه هوا آلوده شود.

وقتي از مردم مي‌خواهيم خودروهاي اضافي را بيرون نياورند و تك‌سرنشين سفر نكنند يا از حمل‌ونقل عمومي بهره ببرند و از دستگاه‌هاي اجرايي مي‌خواهيم وظايف خود را انجام دهند و هيچ يك از اين اتفاقات رخ نمي‌دهد، در اين شرايط نمي‌توان انتظار داشت كه اين كلاف سردرگم و عذاب‌آور به همين راحتي‌ها برطرف شود.

وي مشروعيت را حضور مردم در برنامه‌هاي مختلف اجتماعي ـ سياسي، انتخابات و افكارسنجي‌ها و گرايش‌هاي اجتماعي و مقبوليت را مشاركتي رضايتمندانه برشمرد كه در جريان حضور در صحنه‌هاي اجتماعي ايجاد مي‌شود.

پورمحمدي خاطرنشان كرد: زماني كه مردم خواسته‌هاي خود را اجرايي شده ببينند و متوجه عملي شدن شعار و حرف‌هاي مسوولان شوند، در اين شرايط مقبوليت حاكميت بالا مي‌رود و به اين ترتيب مي‌توان گفت كه حكمراني خوب بر پايه مشاركت است و خود مشاركت در دو ضلع مشروعيت و مقبوليت معنا مي‌يابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16048s, 19q