تحصيلات كم با خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي رابطه دارد

۱۳۸۹/۰۹/۲۳ - ۱۱:۳۰ - کد خبر: 22127
تحصيلات كم با خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي رابطه دارد
سلامت نیوز:يك بررسي آماري گسترده در اروپا نشان مي‌دهد: افرادي كه سطح تحصيلات پايين‌تري دارند بيشتر با خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي مزمن مواجه هستند.

به گزارش  ايسنا، در اين بررسي حتي فاكتور تغييرات در الگوي زندگي هم در نظر گرفته شده است.

متخصصان دريافته‌اند كه به طور متوسط نرخ بستري شدن افراد تحصيلكرده در بيمارستان‌ها بر اثر ابتلا به امراض قلبي مزمن به مراتب كمتر از افرادي است كه خيلي كم تحصيلكرده و زودتر مدرسه و دانشگاه را رها ‌كرده‌اند.

به گزارش سايت اخبار بين‌المللي آسيا، در اين مطالعه، متخصصان 18 هزار و 616 شركت كننده را مدت 31 سال تحت نظر داشته‌اند. در اين مدت پزشكان آزمايشات جسمي را روي تمام شركت كنندگان انجام دادند و در دوره‌هاي منظم وضعيت ديابت، كلسترول، فشار خون، قند خون و ساير فاكتورهاي مهم پزشكي را در اين افراد كنترل و بازبيني كردند.

آن‌ها حتي با استفاده از چندين پرسشنامه فاكتورهاي خطرزا را كه نقش كليدي در بروز نارسايي و بيماري‌هاي قلبي دارند، بررسي كردند. اين فاكتورهاي خطرزا شامل سيگار، الكل، ورزش و يا سابقه خانوادگي ابتلا به ديابت و بيماري‌هاي قلبي هستند.

در پايان معلوم شد هر چه ميزان سطح تحصيلات افراد بالاتر باشد، احتمال ابتلاي آن‌ها به بيماري قلبي كمتر است و اين افراد از عملكرد قلبي مطلوب‌تري برخوردارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.29241s, 18q