پيوند پوست از بيماران مرگ مغزي به بیماران سوختگی عمیق

۱۳۸۹/۰۹/۲۷ - ۱۰:۱۵ - کد خبر: 22141
به گزارش سلامت نیوز دكتر عزت الله رضايي فوق تخصص جراحي پلاستيك و ترميمي و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي مشهد ، ضمن اعلام این خبر گفت: ‌ بخش سوختگي بيمارستان امام رضا (ع) مشهد يكي از بهترين مراكز درماني در خاورميانه به شمار مي رود. اين بخش با دارا بودن 50 تخت ويژه زنان و مردان، تجهيزات مناسب و پيشرفته و داشتن كادري مجرب و توانمند يكي از مراكز مهم در درمان سوختگي هايي با درصد بالا به شمار مي رود.
وی پيوند پوست از بيماران مرگ مغزي را يكي ديگر از موفقيت هاي اين دانشگاه در درمان سوختگي برشمرد و افزود: از دو سال گذشته تاكنون دانشگاه علوم پزشگي مشهد به عنوان تنها مركز كشور با استفاده از گروه درماني و جراحي متبحر اقدام به پيوند پوست كرده است و با اجراي اين عمل بسياري از بيماران با سوختگي هاي عميق از مرگ حتمي نجات يافته اند.
دكتر رضايي سوختگي با مواد نفتي، ‌مايعات داغ، حادثه انفجار گاز، ‌سوختگي الكتريكي و شيميايي را از شايع ترين علل سوختگي در بين افراد برشمرد و افزود: بيشتر افراد دچار سوختگي را كودکان و نوجوانان تشكيل مي دهند.
وي با اشاره به اين كه در سوختگي هاي سطحي و انجام مراحل درماني، بيمار پس از مدتي به زندگي عادي خود بازمي گردد گفت: در سوختگي هاي عميق صبر و تحمل بيمار در طول مدت درمان و انجام مراقبتهاي ويژه امري ضروري است.
عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي مشهد افزود:‌ همچنین در سوختگي هاي عميق بازگشت به شرايط اوليه نسبي است و در هر دوره درماني پزشكان مي توانند اعضایی همچون پلك، ابرو، بيني، ‌لب و گونه را با انجام عمل هاي پيوند و جراحي پلاستيك بازسازي كنند.
وي گفت: ‌متخصصان عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي مشهد توانمندي درمان بيماران سوانح سوختگي و بازسازي اعضاي صورت را دارا هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.28787s, 19q