در گفت‎وگوی منتخب شورای شهر تهران مطرح شد:

سونامی ورشکستگی پیمانکارانی که یا «فراری» می‎شوند یا «خودسوزی» می‎کنند!

۱۳۹۶/۰۵/۲۸ - ۱۱:۳۸ - کد خبر: 221551
سونامی ورشکستگی پیمانکارانی که یا «فراری» می‎شوند یا «خودسوزی» می‎کنند!

سلامت نیوز:منتخب شورای شهر تهران درباره‌ی خودسوزی‎های اخیر پیمانکاران شهرداری‎های قم و تهران، گفت: اخبار این حوادث در حالی منتشر می‌شود که گزارشی مبنی بر بدهی شهرداری به پیمانکاران که منجر به فراری شدن آنها شده است، ارایه نمی‌شود و نمونه‌ی بارز آن، خودسوزی پیمانکار مقابل شهرداری منطقه ۱۶ تهران است و بنظر می‌رسد پیمانکاران خرده ریز قربانی شده‌اند.

ورشکستگی و فراری شدن پیمانکاران بدلیل بدقولی‎های شهرداری

به گزارش سلامت نیوز به نقل از انصاف نیوز،مجید فراهانی با ابراز تأسف از حادثه خودسوزی اخیر، گفت: پیمانکاران چک‎هایی به دست عوامل کار داده‎اند، اما بدلیل بدقولی‎های شهرداری نتوانسته‌اند آنها را پرداخت کنند و این امر موجب ورشکستگی و فراری شدن پیمانکاران شده است.

شورا هنوز مستقر نشده با صف‌کشی پیمانکاران طلبکار روبه‌روست!

وی افزود: در حال حاضر سطح بلندی از پیمانکاران طلبکار مقابل امورمالی شهرداری صف کشیده‎اند و اعضای شورای شهر پنجم هنوز مستقر نشده با درخواست‌های پیمانکاران روبه‎رو شده‎اند و این درحالیست که حدود ۹ هزارمیلیارد تومان شهرداری به پیمانکاران بدهکار است.

شهرداری تهران ۲۵هزارمیلیارد تومان بدهی سررسید شده دارد

فراهانی، مهمترین بحران جدی امروز را مسأله‎ی بدهی‎های شهرداری عنوان کرد و گفت: براساس آمارهای رسمی، شهرداری تهران ۲۵هزارمیلیارد تومان بدهی سر رسید شده، دارد که نیمی از آن به بانک شهر است و ۴۰ هزارمیلیارد تومان هم پروژه‎های ناتمام دارد و از این ۴۰هزارمیلیارد تومان، ۱۳هزارمیلیارد تومان صورت وضعیت شده، اما هنوز تأیید نشده است.

بودجه‌ی شهرداری ۱۸هزارمیلیارد اما بدهی فعلی ۶۵هزارمیلیارد تومان

وی، میزان بدهی فعلی شهرداری تهران را ۶۵هزارمیلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این درحالیست که بودجه‎ی شهرداری تهران، ۱۸هزارمیلیارد تومان بوده و از این میزان، ۱۰هزارمیلیارد تومان مربوط به هزینه‎های واجب شهرداری مانند فضای سبز و جمع‌آوری پسماند و … است.

بیشتر درآمدهای سال ۹۶ غیرقابل وصول است

منتخب شورای شهر تهران، بخش عمده‎ای از درآمدهای شهرداری در سال ۹۶ را غیرقابل وصول برشمرد و اظهار کرد: این به این دلیل است که ۷۰ درصد درآمدهای شهرداری صرف ساخت و ساز همچون فروش تراکم و صدور پروانه‎های ساختمانی و پیش فروش شدن شهر یعنی صدور تراکم‎های هولوگرام‌دار و سیار می‌شود.

باغ پرندگان تکمیل نشده افتتاح می‌شود

وی با ضعیف خواندن مدیریت شهرداری، گفت: در واقع پروژه‎های شهر تهران به حساب آیندگان اجرا می‎شوند؛ برای نمونه پروژه‎ی باغ پرندگان افتتاح می‎شود، بدون این که تکمیل شده باشد و حال آنکه ۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل نیاز دارد.

فراهانی گفت: شهرداری تهران نمی‏تواند از محل درآمدهای حذفی پیش‎بینی شده‎ی خود درآمدی کسب کند، در چنین شرایطی بحث عقب افتادن حقوق پرسنل نیز مطرح است.

شهردار منتخب با چالش‎های جدی روبه‎روست

این منتخب شورای پنجم، چالش‎های پیش‎روی شهردار منتخب را جدی توصیف کرد و گفت: اگر در کوتاه مدت برای این مشکلات تدبیری اندیشیده نشود، شاهد این خواهیم بود که حتی امورات عادی شهرداری نگذرد و با مسائل زیادی روبه‎رو خواهیم بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.54779s, 19q