شامپوهاي ضد شوره قطعا شوره سر را درمان مي كنند

۱۳۸۹/۰۹/۲۷ - ۱۰:۵۹ - کد خبر: 22156
شامپوهاي ضد شوره قطعا شوره سر را درمان مي كنند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، پيش از اين خبرگزاري فرانسه گزارش داده بود كه پزشكان با تاكيد بر اينكه شوره سر شايعترين اختلال پوستي است و راه حل دائمي براي آن وجود ندارد مي گويند: فريب ادعاهاي سازندگان شامپوهاي ضد شوره را نخوريد. اين شامپوها تاثيري در درمان شوره سر ندارد.
دكتر محمد گلشني دبير انجمن متخصصين پوست ايران گفت: علت شوره هاي سر در بررسي هاي به عمل آمده در مراكز معتبر دانشگاهي و آزمايشگاهي رشد نوعي مخمر پوستي در اشخاص مستعد به ابتلا ،به آن و ايجاد پوسته و در موارد شديد قرمزي و التهاب ناحيه است.
گلشني افزود: در مواردي نيز بيماري گسترده تر مي شود و نواحي ابروها ، اطراف بيني و گاهي جلوي قفسه سينه را نيز در بر مي گيرد.
وي خاطر نشان كرد: بيشتر تركيبات ضد قارچ مانند لوسيون كلوتريمازول به همراه شامپوهاي داراي كتوكونازول (داروي ضد قارچ) ، زينك پريتيون، سانيوم سولفايد همراه يا بدون تركيبات استرونيدي مي توانند علائم بيماري را كنترل كنندو كاهش دهند.
دبير انجمن متخصصين پوست ايران گفت: از آن جا كه عوامل بيماري زا در محيط اطراف ما وجود دارد در افراد مستعد درصورت قطع شامپو يا دارو ممكن است موجب بازپديد شدن بيماري شود كه با تغيير نوع شامپو و يا داروي موضعي و در موارد خاص داروهاي خوراكي كه توسط متخصص پوست تجويز مي شود مي توان بيماري را درمان كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14345s, 19q