وزارت بهداشت از بخش خصوصي راديولوژي براي آموزش رزيدنت‌ها استفاده كند

۱۳۸۹/۰۹/۲۷ - ۱۱:۲۰ - کد خبر: 22166
سلامت نیوز: رئيس انجمن راديولوژي ايران گفت: امكانات راديولوژي در بخش خصوصي بسيار وسيع‌تر از بخش دولتي است و وزارت بهداشت مي‌تواند از اين امكانات براي آموزش رزيدنت‌ها استفاده كند.

به گزارش فارس عبدالرسول صداقت در نخستين سمينار آموزشي اصول طب فيزيك باليني و تكنيك‌ها و كاربردهاي MRI قلب و عروق كه صبح امروز در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي برگزار شد اظهار داشت: نقش انجمن‌هاي علمي قلب در گذشته جدي گرفته نمي‌شد اما امروز خوشبختانه اين انجمن ها هم در زمينه صنفي و هم در زمينه علمي فعاليت‌هاي متفاوتي دارند.

وي افزود: اعتقاد داريم وزارت بهداشت و علوم توانايي كافي براي حل همه نيازهاي آموزشي و علمي كشور را ندارند و در خلال آنها بايد تشكيلات ديگري نيز كمك كنند.

صداقت تصريح كرد: در حال حاضر امكانات تكنولوژي راديولوژي موجود در بخش خصوصي بسيار وسيع‌تر از بخش دولتي است و وزارت بهداشت مي‌تواند در برنامه‌هاي آموزشي خود از اين امكانات استفاده كنند.

صداقت ادامه داد: در كنگره راديولوژي اروپا كه در ماه مارس 2011 وين برگزار مي‌شود ايران به عنوان يكي از كشورهاي برگزيده در كنار فرانسه و برزيل معرفي مي‌شوند كه در كنار اين كنگره اين 3 كشور مي‌توانند مسائل فرهنگي خود را ارائه دهند.

در ادامه اين مراسم فريبرز فائقي، دبير علمي سمينار اظهار داشت: بكارگيري پروتكل‌هاي مختلف و متنوع تصويربرداري به همراه انتخاب مناسب و بهره‌گيري از نرم‌افزارهاي متفاوت امكان تهيه تصاويري با جزئيات دقيق در آزمايشات مختلف را فراهم مي‌كند.

وي افزود: تصويربرداري قلب و عروق به كمك MRI يكي از مقوله‌هاي جديد، تخصصي و در عين حال پيچيده‌اي است كه افق جديدي را در تشخيص و ارزيابي بيماري‌هاي مختلف سيستم قلب و عروق باز كرده است.

صداقت تصريح كرد: بكارگيري پروتكل‌هاي اختصاصي مناسب، متنوع و سريع تصويربرداري، تنوع نماها و سطوح تصويربرداري، تكنيك‌هاي زمانبندي و مسائل بسيار دقيق مربوط به كيفيت تشخيصي تصاوير از عواملي هستند كه در پيچيدگي اين روش اضافه كرده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.2212s, 18q