کشف ۱۳۸۳ قلم کالای پزشکی قاچاق از بدن سه مسافر زن

۱۳۹۶/۰۵/۲۹ - ۱۲:۴۲ - کد خبر: 221689
کشف ۱۳۸۳ قلم کالای پزشکی قاچاق از بدن سه مسافر زن

سلامت نیوز: ماموران گمرک در تازه ترین عملیات مبارزه با قاچاق موفق به کشف ۱۳۸۳ قلم کالای پزشکی از بدن سه مسافر زن شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، سه مسافر زن روز گذشته قصد داشتند پس از عبور از مرز گوربلاغ ترکیه از طریق مرز بازرگان وارد کشورمان شوند که ماموران گمرک ایران نسبت به وضعیت ظاهری این مسافران مشکوک و مقرر می شود بازرسی های بیشتری از این مسافران بعمل آید.

به گزارش گمرک ایران،در بازرسی های بیشتر ماموران گمرک بازرگان موفق به کشف انواع کالای پزشکی از بدن این مسافران می شوند که این مسافران قصد داشتند به صورت قاچاق وارد کشورمان بکنند .

ماموران گمرک در بازرسی از این سه مسافر زن ورودی موفق شدند در مجموع تعداد ؛ 638عدد کیسه کلوستمی بگ ،72عددثابت نگهدارنده کیسه کلوستمی ،80عددچسب زخم استریلیزه شده ، 23عددکرم و ژل پزشکی و 570 عددآمپول سقط جنین و بدنسازی کشف و ضبط کنند .

کشفیات انواع کالای قاچاق توسط ماموران گمرک در سال گذشته به کمک سامانه های الکترونیکی ؛ تجهیزات پیشرفته کنترلی از جمله دستگاههای ایکس ری کامیونی ؛ سگ های مواد یاب و کالایاب و همچنین ارتقای سطح آموزش ماموران در خصوص نحوه جاسازی و قاچاق کالا در مجموع 56 درصد افزایش داشته است.

گمرک ایران در حال حاضر بر اساس ارزیابی نهادهای بین المللی در کشف انواع کالای قاچاق رتبه دوم و در کشف انواع مواد مخدر و پیش سازها رتبه اول دنیا را در اختیار دارد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.45809s, 18q