عفونت‌هاي لثه بروز بيماري‌هاي قلبي را تسريع مي‌كند

۱۳۸۹/۰۹/۲۷ - ۱۲:۰۱ - کد خبر: 22170
عفونت‌هاي لثه بروز بيماري‌هاي قلبي را تسريع مي‌كند
سلامت نیوز: يك دندانپزشك گفت: عفونت‌هاي لثه در دندان‌ها مي‌تواند پس از وارد شدن به گردش خون افراد و در نهايت ورود به قلب بروز بيماري‌هاي قلبي را در افراد تسريع كند.

ليلا نصيري خانلر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: در حال حاضر ارتباط بين عفونت‌هاي لثه دندان در تسريع بيماري‌هاي قلبي از نظر علمي به اثبات رسيده است زيرا اين عفونت پس از وارد شدن به گردش خون و در نهايت ورود به قلب، بيماري‌هاي قلبي را تسريع مي‌كند.

وي با بيان اينكه باكتري‌هاي لثه در دندان تنها تسريع كننده بيماري‌هاي قلبي است و نمي‌تواند به طور مستقل بيماري قلبي ايجاد كند، افزود: در اين راستا پيشگيري و بهداشت دندان باعث جلوگيري از انتقال عفونت‌هاي لثه در گردش خون مي‌شود.

نصيري با اشاره به اينكه در درمان‌هاي دندان افرادي كه داراي مشكلات قلبي هستند بايد ملاحظاتي شود، گفت: افرادي كه مشكلات دريچه‌ قلب دارند بايد قبل از درمان‌هاي دندانپزشكي تحت نظر پزشك از آنتي‌بيوتيك استفاده كنند تا باكتري‌هاي لثه در گردش خون آنان آزاد نشود.

اين دندانپزشك اظهار داشت: به طور معمول براي درمان‌هاي كشيدن و ترميم دندان‌ احتياجي به بهره‌گيري از آنتي‌بيوتيك براي بيماران قلبي نيست بلكه فقط در درمان‌هاي تهاجمي دندانپزشكي بايد بيماران قلبي از آنتي‌بيوتيك به مقدار خاص تحت نظر پزشك استفاده كنند.

نصيري تصريح كرد: افرادي كه داراي دندان‌هايي با ريشه‌هاي خراب هستند تا حد زيادي در معرض ابتلا به بي‌نظمي ضربان قلب هستند.

اين دندانپزشك خاطرنشان كرد: باكتري‌هاي لثه، دندان‌ها را از بين مي‌برند و وقتي از طريق زبان جذب بدن شدند بر سيستم خون و قلب تأثيرات بسيار منفي مي‌گذارند و باعث سكته قلبي مي‌شود كه در اين راستا به پزشكان توصيه مي‌كنند افراد مرتب براي معاينه دندان‌هاي خود به دندانپزشك مراجعه كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.57001s, 18q