اینفوگرافیک/اگر پایتان بوی بد می دهد، بخوانید

۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۱۰:۴۶ - کد خبر: 221767
اینفوگرافیک/اگر پایتان بوی بد می دهد، بخوانید

سلامت نیوز:تعریق زیاد و بوی بد پاها عللی دارد که به کمک برخی روش ها می توانید آن را برطرف کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛، تعریق زیاد پاها یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد و اطرافیان آنها را رنج می دهد زیرا به دلیل تعریق زیاد پاها کفش و جوراب بوی بدی می گیرند و موجب آزار فرد می شوند.

مشکل تعریق زیاد پاها نیز عللی دارد که ممکن است ناشی از عدم رعایت بهداشت یا مشکل در سلامت فرد باشد

درادامه به علل وعوامل احتمالی تعریق زیاد پاها اشاره می‌ کنیم البته اگر قادر به کنترل این مشکل نیستید باید به متخصص بیماری‌های پا مراجعه کنید.


عرق زیاد پا با پوشیدن کفش‌های نامناسب

یکی از عوامل اصلی تعریق زیاد پاها پوشیدن کفش‌های نامناسب است، پاها یکی از مهمترین اعضای بدن هستند اما متاسفانه اکثر افراد اهمیتی به کفش و انتخاب آن نمی‌دهند. پاها به‌ دلیل قرار‌گرفتن در کفش محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها هستند. اگر دچار قارچ ناخن هستید حتما از پماد مناسب برای مقابله با این مشکل استفاده کنید و یا به پزشک مراجعه کنید.


درمان دارویی تعرق پا

هایپرهیدروز یا تعریق زیاد پاها وضعیتی است که نیاز به درمان و مراجعه به پزشک است در این بیماری، غدد مولد عرق برخی نواحی بدن با اختلال مواجه شده اند که در این صورت بدون دلیل مشخصی تعریق پا بیشتر می شود. در برخی موارد جدی برای درمان و کنترل مشکل نیاز به مداخله دارویی وجود دارد و در موارد بسیار حاد حتی جراحی‌های سرپایی نیز انجام می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.70184s, 19q