استخدام پرستاران محدوديت بودجه‌اي ندارد

۱۳۸۹/۰۹/۲۷ - ۱۲:۳۱ - کد خبر: 22178
سلامت نیوز:معاون بودجه معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور تاكيد كرد كه استخدام پرستاران، محدوديت بودجه‌اي ندارد.

رحيم ممبيني در گفت‌وگو با (ايسنا)، با بيان اينكه موضوع استخدام 23 هزار پرستار در سال جاري كه قرار بود به دستور رييس جمهور انجام شود، به معاونت توسعه‌ مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور به عنوان مسوول استخدام نيروي انساني در كشور مربوط است، گفت: متاسفانه برخي مسوولان در حوزه‌ پرستاران به اشتباه و به دليل اينكه در جريان فرآيند استخدام نيستند، اين موضوع را به معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور و يا معاونت بودجه مرتبط مي‌كند.

وي در ادامه با اشاره به اينكه حدود 210 هزار نفر هم اكنون به عنوان كارمند وزارت بهداشت از خزانه حقوق دريافت مي كنند، گفت: بر اساس قانون حقوق كارمندان رسمي و پيماني از طريق خزانه تامين مي‌شود و ما نيز موظفيم آن را تامين كنيم. حتي اگر منابع تامين حقوق كم باشد، خزانه اجازه دارد از ساير منابع وزارت بهداشت آن را بردارد و پرداخت كند.

او با تاكيد بر اينكه در موضوع استخدام پرستاران به هيچ وجه موضوع بودجه مطرح نيست، ادامه داد: حتي بودجه لازم براي پرداخت اضافه كار آنها تامين شد و به موجب قانون بودجه امسال، حتي حقوق نيروهاي قراردادي وزارت بهداشت نيز از طريق خزانه تامين مي‌شود.

ممبيني افزود: در حال حاضر 210 هزار نفر در وزارت بهداشت از طريق خزانه حقوق مي‌گيرند و هرچه به اين تعداد از نظر قانوني اضافه شود نيز حقوق آنها از طريق خزانه پرداخت مي‌شود و معاونت بودجه نيز به تخصيص آن ملزم است.

وي همچنين در پاسخ به سوال ديگر خبرنگار ايسنا مبني بر اينكه آيا امكان تامين منابع افزايش حقوق براي كتابداران يا كاركنان مركز آمار ايران كه رييس جمهور دستور افزايش آنها را داده است وجود دارد يا خير؟ گفت: همه‌ اين افزايش حقوق‌ها در مجموع عدد چشم‌گيري نمي‌شود و امكان تامين آنها در بودجه وجود دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33895s, 18q