شناسایی 34 هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور

۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۱۳:۵۰ - کد خبر: 221796
شناسایی 34 هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور

سلامت نیوز: مشاور کمیته پیشگیری و کنترل ایدز سازمان بهزیستی از شناسایی 34 هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد 84 درصد را مردان و 16 درصد را زنان تشکیل می دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، کامبیز محضری در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز در جمع خبرنگاران افزود: به همین تعداد نیز افراد مبتلا به ایدز شناسایی نشده در کشور تخمین زده می شود، اما از وضعیت خود خبر ندارند.
وی با اشاره به افزایش ابتلای زنان به ایدز در سالهای اخیر گفت: ارتباط جنسی محافظت نشده سبب شده تا آمار زنان مبتلا به این بیماری در سالهای اخیر افزایش پیدا کند.


محضری با بیان اینکه مبتلا به این ویروس در سالهای اخیر رشد فزاینده ای داشته است، تصریح کرد: روند رشد این بیماری در کشور ادامه دارد، اما با برنامه ریزی های انجام شده در تلاش هستیم تا ظرف سه سال آینده این بیماری را مهار و تحت کنترل قرار دهیم.
مشاور کمیته پیشگیری و کنترل ایدز سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: آمار مبتلایان به ایدز کشور در مقایسه با میانگین جهانی کمتر است و شیوع آن در ایران به مرحله همه گیری نرسیده است.
محضری با بیان اینکه بیشترین راه ابتلا به ایدز در کشور از طریق اعتیاد تزریقی است، افزود: این در حالی است که در سالهای اخیر انتقال جنسی رو به فزونی گذاشته است.


وی با بیان اینکه کودکان مبتلا به ویروس ایدز در کشور 10 درصد کل مبتلایان را تشکیل می دهد، اظهار کرد: اینک در هشت استان کشور درحال شناسایی و پیشگیری کودکان مبتلا هستیم که در این خصوص اقدامات و آموزش های لازم درحال انجام است.
محضری خاطرنشان کرد: در همین راستا سازمان بهزیستی کلیه یتیمان بازمانده از ایدز را تحت سرپرستی قرار می دهد.
کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز با حضور کارکنان مراکز کاهش آسیب استانهای کشور به مدت سه روز در شهرکرد درحال برگزاری است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14917s, 19q