قصور پزشکي شده پسرم قاتل نيست

ادعای مادر حميد صفت درباره مرگ مرموز همسرش در بيمارستان

۱۳۹۶/۰۶/۰۱ - ۱۱:۵۶ - کد خبر: 221992
ادعای مادر حميد صفت درباره مرگ مرموز همسرش در بيمارستان

سلامت نیوز: حميد صفت درحالي در برابر اتهام قتل شوهر مادرش قرار دارد که وکيل پرونده به دنبال مطرح‌کردن موضوع قصور پزشکي بر‌اساس گفته‌هاي مادر حميد صفت است. حميد صفت، خواننده رپ و مطرح کشور در 24 مرداد امسال در يک سناريوي ناخواسته با ناپدري خود در محله شيخ‌بهايي تهران درگير شد و روز شنبه، مورخ 28 مرداد هوشنگ، ناپدري حميد صفت در بيمارستان جان باخت.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از وقایع اتفاقیه، با حضور مأموران در بيمارستان و انجام تحقيقات اوليه مشخص شد هوشنگ ۶۶‌ساله شوهر مادر حميد صفت به علت اصابت جسم سخت به ناحيه سر و شکستگي جمجمه جان باخته است.
با تشکيل پرونده مقدماتي‌ای با موضوع مرگ مشکوک و به دستور بازپرس سجاد منافي‌آذر از شعبه سوم دادسراي ناحيه ۲۷ تهران، پرونده در اختيار اداره دهم قرار گرفت.


حميد صفت خودش به کلانتري رفت
حميد صفت، خواننده رپ کشورمان ساعاتي بعد خود را به کلانتري 145 معرفي کرد. با انجام هماهنگي قضايي حميد صفت به اداره دهم پليس آگاهي تهران منتقل شده و در بازجويي‌ها منکر هرگونه درگيري با مقتول و ضرب و جرح وي شد. حميد صفت در اعترافاتش مدعي شد: «سه‌شنبه هفته گذشته زماني که وارد خانه مادرم در خيابان شيخ‌بهايي شدم، متوجه شدم که مادرم با همسرش درگير شده و من فقط مادرم را برداشته و از خانه خارج شدم و نمي‌دانم چه کسي او را به قتل رسانده است.»


در ادامه در روز شنبه مرکز اطلاع‌رساني پليس آگاهي تهران بزرگ اعلام کرد که حميد صفت در ساعت 20:15 روز جاري به ارتکاب جنايت و قتل همسر مادرش با انگيزه حمايت از مادر خود اعتراف کرد. روز بعد حميد صفت به شعبه سوم دادسراي جنايي تهران منتقل شد و در جلسه بازپرسي به درگيري اعتراف کرد اما به ارتکاب قتل اعتراف نکرد و در مقابل بازپرس منافي‌آذر اظهار کرد: شب قبل از حادثه دوست مادرم که همسايه آنها در آلمان بود مهمان خانه‌شان بود و مادرم با من تماس گرفت و خواست تا آنها را به فرودگاه ببرم ولي چون ماشين نداشتم، گفتم نمي‌توانم او را به فرودگاه ببرم، به‌همين‌خاطر مادرم خودش مهمانش را به فرودگاه رساند.
حميد صفت در ادامه اظهارات خود گفت: «ساعت 6 صبح 24 مرداد با مادرم تماس گرفتم و او گفت که هنوز به خانه نرسيده است، از او خواستم زماني که به خانه رسيد به من خبر بدهد تا به خانه بروم و لوازم خود را که آنجا گذاشته بودم، بردارم. صبح روز حادثه برادرم از آمريکا با من تماس گرفت.»


هیچ ضربه‌ای به سرش نزدم
حميد صفت گفت: زماني که در خانه را باز کردم، ديدم ناپدري‌ام سمت چپ مبل نشسته است و يک ميز نيز جلوي او قرار داشت. گوشي موبايل خود را روي ميز گذاشتم و به او گفتم: «مگر نگفتم مادرم را اذيت نکن، کتکش نزن. او نيز گفت: «زدم که زدم.» مي‌خواستم او را بترسانم، به‌همين‌خاطر يک گلدان را که نزديکي‌ام قرار داشت، برداشتم و به سمت راست مبل پرتاب کردم. سپس ميز را برگرداندم تا کمي او را بترسانم.


او نيز مي‌خواست بلند شود و به سمت من بيايد که در همين هنگام مادرم بين ما قرار گرفت و من با يک دست به صورتش زدم. در همين هنگام همسايه‌ها با صداي درگيري ما به جلوي در خانه آمدند که مادرم به سمت در رفت و من نيز هوشنگ را رها کردم و به درگيري‌مان پايان دادم.»


او گفت: «دراين هنگام هوشنگ به سمت آشپزخانه رفت تا با چاقو به سمت من هجوم آورد که متوجه کارش شدم و به سرعت خودم را به او رساندم و دستانش را گرفتم که نتواند کاري کند که در اين لحظه يک ليوان آب را برداشت که آن را از دستش گرفتم و به زمين زدم و در ادامه همسايه‌ها وارد خانه شدند و ما را از هم جدا کردند و من نيز همراه مادرم از خانه خارج شدم.» بازپرس منافي‌آذر در اين هنگام به متهم گفت: «در گزارش پرونده، علت مرگ هوشنگ برخورد ضربه شديد به گيجگاه سمت راستش اعلام شده است، حرفي در اين مورد داري؟» حميد صفت در ادامه بيان کرد: «شايد هنگام درگيري سرش به کمد يا ديوار برخورد کرده باشد اما من فقط قصد داشتم کمي او را بترسانم و قصد کشتن او را نداشتم و هيچ ضربه‌اي به سرش نزدم.»
حميد صفت، متهم پرونده همزمان با ادامه تحقيقات، صبح ديروز به دستور قاضي منافي‌آذر براي بررسي صحت سلامتي روحي و رواني‌اش در زمان حادثه به پزشکي قانوني معرفي شد. تحقيقات درباره اين حادثه ادامه دارد.


قصور پزشکي بايد بررسي شود
مجید امجدي‌فخر، وکيل پرونده حميد صفت در گفت‌وگو با رکنا به موضوع قصور پزشکي اشاره کرد و گفت: مادر حميد صفت پيش از مرگ شوهرش در کنار او بود. مادر حميد صفت پس از اينکه متوجه شد حال شوهرش مساعد نيست موضوع را با کادر درماني بيمارستان در ميان گذاشت اما به گفته وي پاسخ مناسبي دريافت نکرد تا اينکه پس از ساعاتي حال ناپدري حميد صفت وخيم شد و جان باخت. وي اضافه کرد: «ما پيگير هستيم تا پس از تکميل گزارش پزشکي قانوني موضوع قصور پزشکي را در پرونده مطرح کنيم تا اينکه حقيقت ماجرا مشخص شود.» امجدي‌فخر در ادامه خاطرنشان کرد: «ما هنوز با خانواده مقتول برخوردي نداشته‌ايم و تحقيقات پرونده تکميل نشده است.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.09832s, 18q