جا به جایی سریع بیماران سرمازده باعث مشکلات قلبی می شود

۱۳۸۹/۰۹/۲۸ - ۱۰:۳۱ - کد خبر: 22204
به گزارش سلامت نیوز به نقل از نظام پرستاری، مهرزاد آرتنگ، معاون فنی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان با اعلام این خبر افزود: این طرح هر ساله از 15 آذر به مدت 3 ماه در سراسر کشور اجرا می شود.

وی گفت: امسال در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مرکز فوریتهای پزشکی، راهداری، پلیس راه، هلال احمر، آتش نشانی و شرکتهای گاز، برق، آب و مخابرات از مهمترین واحدهای خدمت رسان در این طرح هستند که در این مدت به طور ویژه برای خدمت رسانی به امداد خواهان بسیج شده و به صورت آماده باش درآمده اند.

وی افزود: امسال نسبت به سال گذشته تعداد 8 پایگاه به پایگاههای اورژانس پیش بیمارستانی استان اضافه شده است.

آرتنگ تأکید کرد: مرکز فوریتهای پزشکی استان اصفهان امسال با تعداد 92 پایگاه اورژانس شامل 47 پایگاه شهری و 48 پایگاه جاده ای و بیش از 500 نیروی تکنسین فوریتهای پزشکی به امداد خواهان، خدمت رسانی خواهد کرد.

وی همراه داشتن تغذیه و وسایل گرمایشی مناسب را در سفرهای زمستانی بسیار ضروری عنوان و تصریح کرد: به شهروندان توصیه می شود در صورت مواجه شدن با فرد سرما زده ابتدا لباسهای خیس را از بدن بیمار بیرون آورده و سر و گردن و بدن فرد را با پتو کاملاً بپوشانند.

وی با اشاره به اینکه نوشیدنیهای گرم باید آرام آرام به فرد سرما زده داده شود خاطر نشان کرد : اعضای بدن بیمار را به تدریج گرم کرده و از انتقال سریع او اجتناب شود، چرا که حرکت دادن سریع بیمار مشکلات قلبی را برای او به همراه خواهد داشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.07874s, 18q