اكثر كرم‌هاي ضد چروك صورت، استاندارد نيستند

۱۳۸۹/۰۹/۲۸ - ۱۱:۲۴ - کد خبر: 22212
اكثر كرم‌هاي ضد چروك صورت، استاندارد نيستند
به گزارش سلامت نیوز حسين طباطبايي  افزود: پيري پوست كه مشخصه آن شلي، افتادگي و چروك‌هاي خفيف و شديد پوستي است به 2 نوع استاتيك و ديناميك ديده مي‌شود.

وي گفت: دوري از نور آفتاب با استفاده كلاه لبه‌دار و مصرف كرم‌هاي ضد آفتاب مناسب، دوري از مصرف سيگار، الكل و غذاهاي نامناسب، دوري از زندگي در شهرهاي آلوده و در صورت امكان استفاده از هواي پاك و سالم طبيعت در پايان هفته و تعطيلات سالانه مانع از چروك پوست مي‌شود.

اين متخصص پوست و مو افزود: درمان بيماري‌هاي مزمن داخلي مانند بيماري‌هاي كبدي و كليوي، ورزش روزانه متناسب با سن و بالاخره درمان اختلالات هورموني مانند تيروئيد و تخمدان‌ها نيز از عواملي هستند كه مانع پيري پوست مي‌شود.

طباطبايي در گفت‌و‌گو با فارس، اضافه كرد: از سن 25 سالگي به بعد متناسب با سن و با تجويز پزشك متخصص پوست، همه بايد از كرم‌هاي ضد چروك استفاده كنند، مخصوصاً زنان به علت اينكه به طور طبيعي هورمون آندروژن (مردانه) كمتري نسبت به مردان دارند. هورمون آندروژن باعث كلاژن‌سازي پوست مي‌شود. (پوست مردان كلفت‌تر است) بايد با دقت بيشتري و مستمراً از سنين پائين‌تر نسبت به مردان از اين كرم‌هاي ضد چروك استفاده كنند.

وي گفت: كرم‌هاي ضد چروك از مواد مختلف ساخته شده‌اند كه باعث افزايش فعاليت توليد كلاژن، الاستين، گليكوز آمپر گلپكان‌ها (GAG) و افزايش سرعت تكثير پوست و توانائي حفظ و افزايش رطوبت پوست مي‌شود.

اين متخصص پوست و مو افزود: كرم‌هاي ضد چروك استاندارد در پيشگيري از روند پيري و چين و چروك پوستي نقش دارند ولي متأسفانه بسياري كرم‌هايي كه تبليغ مي‌شوند، استاندارد نيستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.4998s, 19q