20 درصد آموزش تشریح دانشگاه های علوم پزشکی باید از طریق جسد باشد

۱۳۸۹/۰۹/۲۸ - ۱۲:۰۳ - کد خبر: 22220
به گزارش سلامت نیوز  در دانشگاه علوم پزشکی لرستان دكتر محمد علي محققي در جمع دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي لرستان ضمن اشاره به محدودیت های تهیه جسد برای دانشگاه ها  عنوان كرد: بايد 80 درصد آموزش تشريح و آناتومي با استفاده از ساير روشها نظير skill lab، مولاژها، نرم افزارهاي چند منظوره هوشمند و ساير روش هاي آموزشي نوين انجام شود و تنها 20 درصد از طريق تشريح جسد، آموزش آناتومي صورت پذيرد.
وی در پاسخ به چرایي كمبود جسد براي تشريح در دانشگاه هاي علوم پزشكي با اشاره به محدوديت هاي شرعي و قانوني در تهيه جسد مورد نياز علي رغم تعاملات انجام شده با قوه قضائيه اظهار داشت: وزارت بهداشت و دانشگاههاي علوم پزشكي با وجود تمامي معذوريت ها و محدوديت هاي موجود در زمنيه تهيه جسد تلاش مي كنند كه اين مشكل را حل کند.
وی تاکید کرد: در حوزه نقد و انتقاد يكي از ارزشمندترين و صاحب نظر ترين منتقدان سياست هاي آموزشي وزارت بهداشت، دانشجويان هستند كه با انتقاد سازنده، آگاهانه و توأم با ارائه راهكار و حفظ حريم ها همواره وزارت بهداشت را ياري كرده اند.
معاون آموزشي وزارت بهداشت از دانشجويان خواست كه همواره با زمان شناسي، حفظ حرمت ها و با ارائه راهكارهاي كارگشا، وزارت بهداشت و دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور را ياري كرده و با ارتقاء خدمات آموزشي، بهداشتي و درماني خدمت ارزشمندي به نظام سلامت كشور انجام دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.82003s, 18q