دولت قيمت دارو را ثابت نگه مي‌دارد

۱۳۸۹/۰۹/۲۸ - ۱۴:۱۳ - کد خبر: 22232
به گزارش سلامت نیوز رهبر مژدهي آذر ، افزود: اعلام تغيير قيمت دارو بايد از سوي وزارت بهداشت صورت گيرد و صنايع دارويي و انجمن داروسازان ايران هيچ نقشي در تعيين قيمت دارو در كشور ندارد اما بر اساس شنيده‌هاي ما دولت اعلام كرده كه اجازه افزايش قيمت دارو را نخواهد داد و امسال افزايش قيمت دارو نخواهيم داشت.

وي ادامه داد: البته اگر سال آينده هم شاهد افزايش قيمت دارو باشيم، اين افزايش نامحسوس خواهد بود و با توجه به افزايش قيمت ساير كالاها و خدمات مي‌توان گفت در واقع دارو در كشور ارزان مي‌شود.

مژدهي آذر در پاسخ به اين پرسش كه با توجه به افزايش قيمت سوخت و حمل و نقل اگر با وجود قيمت تمام شده دارو در كشور، قيمت دارو تغيير نكند، اين مسئله به كاهش كيفيت دارو و استفاده از مواد اوليه ارزانتر منجر نمي‌شود، گفت: نه هرگز چنين اتفاقي نمي‌افتد زيرا كيفيت داروها به طور مستمر از سوي وزارت بهداشت كنترل مي‌شود ضمن اينكه دولت با پرداخت يارانه به صنايع و از جمله صنايع دارويي، افزايش هزينه تمام شده اين كالاها را جبران مي‌كند.

رئيس انجمن داروسازان ايران در گفت‌و‌گو با  فارس گفت: دولت اعلام كرده 20 درصد از اعتبار هدفمندي يارانه‌ها را براي حمايت و جبران هزينه تمام شده توليد صنايع استراتژيك اختصاص مي‌دهد كه قطعاً صنايع دارويي هم جزئي از آن است.

وي در پاسخ به اين پرسش كه در اين صورت اگر حمايت يارانه‌اي از صنعت داروسازي كشور ادامه يايد آيا توليدات دارويي كشور امكان ورود به بازارهاي جهاني و رقابت آزاد را به دست خواهند آورد گفت: اين مسئله ديگري است كه بايد به طور جداگانه مورد بحث و بررسي قرار گيرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.76126s, 19q