رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد؛

ضرورت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حاشیه نشینان شرق کشور

۱۳۹۶/۰۶/۰۵ - ۱۶:۵۵ - کد خبر: 222372
ضرورت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حاشیه نشینان شرق کشور

سلامت نیوز:رئیس جمعیت هلال احمر، بر ضرورت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حاشیه نشینان شهرها در شرق کشور در قالب اجرای طرح خدمت تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سید امیر محسن ضیائی در بدو ورود به استان سیستان و بلوچستان با علی اوسط هاشمی؛ استاندار سیستان و بلوچستان دیدار و گفتگو کرد.

علی اوسط هاشمی در این دیدار با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان از نظر جذب سرمایه خارجی مقام سوم را در کشور دارا است، گفت: فرصت های قابل توجهی از جمله فولاد، نیروگاه های برق، انرژی و بندر چابهار برای جذب سرمایه های خارجی وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه چندین پروژه عظیم از جمله پست های ۸۸۰ و ۵۴۰ مگاواتی سیکل ترکیبی برق در زاهدان در حال احداث است، تصریح کرد: مشکلی از نظر جذب سرمایه در این زمینه وجود ندارد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اقبال بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در پروژه های درمانی در این استان، اضافه کرد: در حال حاضر احداث ۲ بیمارستان در دست اقدام است و بخش سرطان یکی از بیمارستان ها بزودی افتتاح می شود.

وی به جمعیت ۵۰۰ هزار نفری استان سیستان و بلوچستان اشاره و اظهارداشت: وضعیت استان در حال حاضر کاملا متفاوت شده است و با ایجاد فضای همکاری با سایر نهادها و ارگان ها نسبت به انجام بیش از یکصد طرح اقدام می کنیم.

هاشمی با اشاره به ساخت بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی برای حاشیه نشینان شهر زاهدان، عنوان کرد: این بیمارستان به صورت مشارکتی در حال ساخت است که از جمعیت هلال احمر دعوت می شود تا برای سرعت بخشیدن در ساخت این پروژه مشارکت داشته باشد.

وی به توجه ویژه به حاشیه شهرها در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: ۳۰ درصد از اعتبارات کل استان برای تقویت و آبادانی حاشیه شهرها اختصاص داده می شود.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان از رئیس جمعیت هلال احمر خواست تا نسبت به تقویت پایگاه های این جمعیت در استان سیستان و بلوچستان، اقدامات لازم صورت گیرد.

ضرورت محرومیت‌زدایی و توانمندسازی حاشیه نشینان

در ادامه، رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح «خدمت» با مشارکت وزارت بهداشت در استان خوزستان، گفت: در این طرح داوطلبان هلال احمر با همکاری وزارت بهداشت نسبت به محرومیت‌زدایی و توانمندسازی هموطنان در حاشیه شهرها اقدام می کنند.

ضیائی ادامه داد: امکان محرومیت‌زدایی و توانمندسازی حاشیه نشینان شهرها در استان سیستان و بلوچستان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان نیز وجود دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه استان سیستان و بلوچستان کانون خطرپذیری و بیماری است، عنوان کرد: حاشیه نشینی در این استان مسائل و مشکلات خاص خود را دارد و جمعیت هلال احمر در حد بضاعت و توان خود نسبت به ارائه خدمات به حاشیه نشینان انجام وظیفه خواهد کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17627s, 18q