مديران مراكز درماني براي اولويت بندي مراجعان اورژانس،آموزش مي بينند

۱۳۸۹/۰۹/۲۹ - ۱۰:۱۴ - کد خبر: 22245
به گزارش سلامت نیوز ،غلامرضا معصومي روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا، افزود: دست اندركاران اورژانس مراكز درماني در اين آموزش ها، با نحوه اولويت بندي مراجعان و مصدومان براي ويزيت شدن و رسيدگي ، آشنا مي شوند.
اين مقام مسوول در وزارت بهداشت ادامه داد: براين اساس نخستين كارگاه آموزشي ترياژ اورژانسي -اولويت بندي مصدومان- با شركت 30 نفر از مسوولان دانشگاههاي علوم پزشكي و مراكز درماني و با استفاده از روش آموزش اي. اس. آي E S I -يك روش معتبر آموزشي- از امروز 29 آذرماه آغاز بكار مي كند.
معصومي يادآورشد كه 9 كارگاه متوالي تا پايان اسفندماه براي مديران مراكز درماني 18 دانشگاه علوم پزشكي در سراسر كشور برگزار مي شود و هدف از برگزاري آن تربيت مربي در زمينه اولويت بندي مصدومان و تعميم آموزش آن در تمام مراكز درماني كشور است.
رييس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي وزارت بهداشت گفت: در سيستم ترياژ اورژانسي، بيمار به محض ورود به بيمارستان بر اساس وضعيت خود در يكي از سطوح پنج گانه قرار مي گيرد به آن معنا كه اگر در سطح يك قرار گيرد پزشك موظف است فورا نزد او حاضر شده و به وضعيت بيمار رسيدگي كند اما اگر در سطح پنج -بيمار سرپايي- قرار گيرد زمان رسيدگي مي تواند طولاني تر شود.
معصومي توضيح داد: رسيدگي به وضعيت تمام بيماران اورژانسي از اولويت هاي دست اندركاران مربوطه است اما به دليل شلوغي بيش از حد اورژانس ها ، ناگزير به اولويت بندي بيماران هستيم.
وي تاكيد كرد: رسيدگي به بيماران اورژانسي بايد براساس اولويت بندي صورت گيرد.
اين مقام مسوول در وزارت بهداشت گفت: آموزش كارگاه ترياژ اورژانسي با هدف ارتقاي سطح خدمات اورژانسي كشور برگزار مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51746s, 19q