مصرف «شيشه» در دوران بارداري موجب ناهنجاري‌هاي جنين مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۲۹ - ۱۵:۳۸ - کد خبر: 22269
سلامت نیوز: دبير اجرايي ششمين كنگره اورژانس‌ها و بيماري‌هاي شايع طب كودكان گفت: مصرف شيشه در دوران بارداري توسط مادران موجب جذب آن از طريق خون جنين شده و ممكن است در هفته‌هاي نخست بارداري، ناهنجاري‌هاي مادرزادي را براي جنين به وجود آورد.

به گزارش  فارس ، رضا شياري در نشست خبري ششمين كنگره اورژانس‌ها و بيماري‌هاي شايع طب كودكان كه امروز در بيمارستان مفيد برگزار شد، اظهار داشت: هدف از برگزاري اين كنگره، ارائه آخرين دستاورهاي علمي و پژوهشي و تبادل نظر متخصصان و صاحبنظران داخل و خارج از كشور در خصوص اهميت اورژانس‌ها به ‌ويژه در بحث حوادث در طب كودكان است.

وي با بيان اينكه ششمين كنگره اورژانس‌ها و بيماري‌هاي شايع طب كودكان، اول تا سوم دي در سالن ابن سيناي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي برگزار خواهد شد، گفت: در اين كنگره به بيماري‌هاي گوارشي نظير يبوست، بيماري‌هاي عفوني دستگاه‌ تنفسي تحتاني، غدد، خون، ريه، روانپزشكي، اعصاب، ايمونولوژي، جراحي، روماتولوژي، قند، نوزادان و اورژانس پرداخته مي‌شود.

دبير اجرايي ششمين كنگره اورژانس كودكان ادامه داد: در اين همايش كارگاه‌هايي در خصوص سوختگي اطفال، احيا و نحوه لوله گذاري داخل ناي همچنين معرفي مراكز تحقيقاتي، جراحي و اعصاب كودكان برگزار خواهد شد.

شياري افزود: از 130 مقاله ارسالي به دبيرخانه ششمين كنگره اورژانس كودكان، 15 مقاله به صورت پوستر، 50 مقاله به صورت سخنراني و 12 مقاله به صورت پنل ارائه خواهد شد همچنين آخرين دستاوردهاي مقالات پژوهشي برتر انتخاب شده و 12 امتياز بازآموزي براي آن در نظر گرفته شده است.

وي بيان كرد: در ششمين كنگره اورژانس كودكان، پزشكان فوق تخصص كودكان، جراحان، پزشكان داخلي و خارجي، بيهوشي، ارتوپدي، داروسازي و دندانپزشكي حضور خواهند داشت.

دبير اجرايي ششمين كنگره اورژانس كودكان خاطرنشان كرد: مصرف مواد مخدر نظير شيشه در بزرگسالان مسموميت ايجاد مي‌كند و متأسفانه بعضي از خانواده‌ها براي آرام كردن كودك خود از اين ماده استفاده مي‌كنند.

وي گفت: همچنين مصرف شيشه در دوران بارداري توسط مادران موجب جذب آن از طريق خون جنين شده و ممكن است در هفته‌هاي نخست بارداري، ناهنجاري‌هاي مادرزادي را براي جنين به وجود آورد؛ از اين رو كودك پس از تولد دچار عفونت، رنگ پريدگي و بي حسي مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.47962s, 19q