تمامي بيمارستان‌هاي 64 تختخوابي و بالاتر داراي پزشک متخصص هستند

۱۳۸۹/۰۹/۳۰ - ۱۰:۵۲ - کد خبر: 22272
به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ايسنا، مرضيه وحيد دستجردي درباره برنامه هاي وزارت بهداشت براي تامين نيروي متخصص در مناطق محروم کشور، اظهار كرد: تمام متخصصان به مناطق مختلف کشور اعزام شده اند و به هيچ کسي اجازه نداده ايم که در غير از مناطق محروم کار کند.

وي افزود: حدود 1400 متخصص امسال به کليه مناطق به ويژه مناطق محروم اعزام شده اند، تقريبا تمام بيمارستان هاي 64 تخت خوابي و بالاتر داراي پزشک متخصص هستند، علاوه بر اينها تعداد مراکزي که متخصص تربيت مي کنند را افزايش داده ايم.

دستجردي تصريح کرد: به بسياري از دانشگاه‌ها اجازه داده ايم تا در رشته هايي که پيش از اين نداشته اند، متخصص تربيت کنند و سعي کرديم در اين زمينه بومي گرايي کنيم تا بتوانيم افزايش ظرفيتي داشته باشيم.

وزير بهداشت افزود: همچنين براي کساني که متقاضي دستياري و بومي هستند، ظرفيت دستياري را افزايش داده ايم به طوري که سال 87 تعداد کساني که در آزمون دستياري پذيرفته شده بودند، 1900 نفر بود و در سال گذشته در آزموني که برگزار شد، 2400 نفر را پذيرفتيم، يعني تعداد 500 نفر افزايش داشتيم که حدود 27 درصد افزايش را نشان مي دهد.

وي خاطر نشان کرد: امسال يک افزايش منطقي ورودي دستياران را خواهيم داشت. بسياري از مراکز ما آماده تربيت دستياران هستند، به آنها مجوز داده ايم تا در تربيت پزشک متخصص اقدام کنند.

دستجردي افزود: بايد مشکل مناطق محروم در اين زمينه حل شود. سعي کرديم در مناطق محروم دانشگاه ها و دانشکده ها را تقويت کنيم تا کساني را تربيت مي کنند که از منطقه خودشان باشد و به اين ترتين بتوانيم ماندگاري پزشکان را افزايش دهيم.

براساس گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، وزير بهداشت به مصوبه مجلس براي تربيت و اعزام پزشک متخصص به مناطق محروم اشاره کرد و گفت: مجلس هم مصوبه اي در اين زمينه داشت. اعتباري براي افزايش ماندگاري پزشکان متخصص مناطق محروم به تصويب رساند اما هر چند که اين اعتبار محقق نشد، ولي با کمک معاونت نظارت راهبردي رئيس جمهور مبلغي براي اين بخش در نظر گرفته شد که اگر اين به دست ما برسد، براي ماندگاري پزشکان در مناطق محروم صرف خوايم کرد و حتما منجر به اين مي شود که ما تعداد بيشتري نيروي متخصص در مناطق محروم داشته باشيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.24845s, 19q