ترشي براي افراد بي‌اشتها مفيد است

۱۳۸۹/۰۹/۳۰ - ۱۰:۵۶ - کد خبر: 22275
ترشي براي افراد بي‌اشتها مفيد است
به گزارش سلامت نیوز سيدضياءالدين مظهري، افزود: ترشي يكي از چاشني‌ها و طعم‌دهنده‌ها به غذا است كه براي تهيه آن فرآيند نسبتاً طولاني لازم است.

وي گفت: با استفاده از اين فرآيند مي‌توان مواد غذايي فاسد شدني را تا چند ماه سالم نگه داشت. ترشي اگر از مواد اوليه خوب و تازه تهيه شده باشد، مي‌تواند به عنوان يك چاشني مناسب در كنار غذا مصرف شود.

اين متخصص تغذيه افزود: ترشي‌هايي كه از سركه‌ انگور خانگي تهيه شده مناسب‌تر است و مصرف ترشي براي كساني كه نسبت به غذا بي‌ميل هستند، مناسب است.

مظهري اضافه كرد: اكثر ترشي‌هايي كه در بازار وجود دارد به دليل اينكه از سركه‌هاي صنعتي استفاده مي‌شود، مناسب نيستند و ترشي‌هايي كه به صورت فله‌اي ارائه مي‌شود، از نظر مواد اوليه، طرز تهيه يا وسيله‌اي كه با آن ترشي‌ را برمي‌دارند، اطميناني وجود ندارد و حتي تهيه آنها نيز ممكن است در شرايط بهداشتي صورت نگرفته باشد كه موجب ورود آلودگي به بدن مي‌شود.

وي  در گفت‌وگو با  فارس گفت:‌ ترشي‌ها از مواد مختلفي مانند پياز، كلم، سير، هويج، كرفس و سيب‌زميني ساخته شده است كه همه اين مواد داراي مواد معدني مانند پتاسيم، ويتامين C، كليسم و‌ آهن دارند و قسمتي از نيازهاي بدن را تأمين مي‌‌كند.

اين متخصص تغذيه افزود: در ساختن ترشي‌ها به دليل اينكه نمك زياد به آن اضافه مي‌كنند براي افراد مبتلا به فشار خون مفيد نيست و مي‌تواند در كنار غذاي خود از ماست استفاده كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.72487s, 18q