ترش کردن معده در بلندمدت زمينه بروز سرطان را تقويت مي‌کند

۱۳۸۹/۰۹/۳۰ - ۱۱:۰۴ - کد خبر: 22279
ترش کردن معده در بلندمدت زمينه بروز سرطان را تقويت مي‌کند
به گزارش سلامت نیوز دکتر بابک رضايي ، افزود: البته افراد بايد توجه داشته باشند که سوزش سر‌دل يا همان ترش کردن معده مي‌تواند عوارض بيماري‌هاي ديگري مانند بيماري‌هاي قلبي باشد که در صورت بروز بايد به سرمنشا آن توجه شود.

وي در گفت وگو با  ايسنا با بيان اينکه زمينه بروز اين حالت در افرادي که داراي ناراحتي‌هاي معده هستند، بيشتر مشاهده مي‌شود تصريح کرد: استفاده از غذاهاي چرب و سرخ کردني، نوشابه‌ها، آجيل، شکلات و آبنبات، ادويه‌جات، مرکبات، فست‌فودها (سوسيس و کالباس)، آب‌غوره و آب‌ نارنج، خيار، کاهو و سبزي خام از جمله موارديست که موجب تحريک و افزايش اسيد معده مي‌شود.

رضايي در ادامه نسبت به پوشيدن لباس‌هاي تنگ هشدار داد و اظهار داشت: پوشيدن لباس‌هاي تنگ به ويژه گن در زنان با وارد کردن فشار بر اندام‌هاي داخلي و معده، موجب تحريک معده و ورود اسيد معده به مري مي‌شود که در اين حالت ترش کردن يا سوزش سر معده اتفاق مي‌افتد.

اين متخصص داخلي همچنين استفاده از برخي داروها در بيماران مبتلا به فشار خون و مصرف سيگار و الکل را از ديگر عوامل بروز سوزش سر معده نام برد و افزود: مصرف چاي در حالت گرسنگي و بعد از غذا ميزان اسيد معده را افزايش مي‌دهد.

وي کاهش وزن، کاهش حجم غذاي معده، شيب تختخواب به صورتي که سر در قسمت بالا قرار بگيرد را از جمله راهکارهاي موثر در درمان اين حالت برشمرد و ابراز کرد: نوشيدن آب در چنين حالتي موجب رقيق شدن اسيد معده و دفع آن مي‌شود.

رضايي در پايان نسبت به افزايش تبليغات داروهاي لاغري در برخي رسانه‌ها هشدار داد: متاسفانه بسياري از افراد بدون آگاهي از نوع ترکيبات اين نوع مواد، مبادرت به خريد و استفاده از آنها مي‌کنند که تا‌کنون هيچ توجيه علمي و بهداشتي براي آنها يافت نشده است.

وي در پايان تاکيد کرد: افراد توجه داشته باشند که هيچ داروي لاغري تاييد شده‌اي در سطح بين‌المللي وجود ندارد و عوارض و بيماري‌هاي حاصل از مصرف آنها ناشناخته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.89649s, 18q