زباله‌هاي ويژه بايد به صورت يك شبكه جامع جمع‌آوري و ساماندهي شود

۱۳۸۹/۰۹/۳۰ - ۱۳:۴۴ - کد خبر: 22305
سلامت نیوز:رئيس كميته محيط زيست شوراي اسلامي شهر تهران گفت: در تهران 8 هزار كلينيك، مراكز درماني و بيمارستان وجود دارد كه بايد زباله ويژه آنها به صورت يك شبكه جمع‌آوري، منتقل و ساماندهي شود.

به گزارش فارس، معصومه ابتكار در سيصد و چهلمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر تهران در جريان بررسي طرح پيشنهاد تأمين اعتبار مورد نياز پسماند‌هاي ويژه و پزشكي به دولت و مجلس شوراي اسلامي به قانون جامعه مديريت پسماند كشور اشاره كرد و گفت: در اين قانون استانداردهاي لازم براي بسته‌هاي زباله‌سوز عنوان شده و در اين قانون زباله‌سوز به صورت مركزي مدنظر قرار گرفته است.

وي با بيان اينكه وضعيت ايده‌آل سازمان حفاظت از محيط زيست در اين قانون ايجاد شبكه عادي‌سازي پسماند‌هاي ويژه است، گفت: بايد شبكه‌اي در بيمارستان‌ها براي عادي‌سازي پسماند‌ها ايجاد شود تا استاندارد لازم را به ويژه در بحث گاز‌هاي خروجي داشته باشد چرا كه اين گازها مي‌توانند باعث ايجاد آلودگي شود.

ابتكار تصريح كرد: بايد در تعرفه‌هاي حمل زباله‌هاي ويژه بازنگري شود و تعرفه‌اي را در نظر بگيريم كه براي بيمارستان‌ها مخلوط‌كردن زباله‌هاي عادي و ويژه به صرفه نباشد.

وي ادامه داد: در تهران 8 هزار كلينيك و مراكز درماني و بيمارستان وجود دارد كه بايد زباله ويژه آنها به صورت يك شبكه جمع‌آوري، منتقل و ساماندهي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.3582s, 18q