گزارش مرگ و مير آلودگي هوا سال آينده منتشر مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۳۰ - ۱۳:۴۸ - کد خبر: 22307
سلامت نیوز:قائم مقام معاون بهداشتي وزارت بهداشت گفت: درباره آلودگي هوا فقط بايد دعا كنيم باران بيايد اما گزارش تحليلي مرگ و مير ناشي از آلودگي هوا در سال جاري بعد از تطبيق آمار وزارت بهداشت با پزشكي قانوني و ثبت احوال سال آينده منتشر مي‌شود.

محمد شريعتي در گفت‌و‌گو با  فارس، افزود: براي پيشگيري از عوارض آلودگي هوا فقط بايد دعا كنيم باران بيايد اما متأسفانه امسال با اندكي تأخير در ريزش باران نسبت به سالهاي قبل مواجه هستيم كه باعث تشديد عوارض آ‌لودگي هوا شده است.

وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا وزارت بهداشت ميزان صدمات آلودگي هوا را كه به سلامت مردم وارد شده، برآورده كرده و اين ميزان چقدر است گفت: ما در اين مورد نظام ثبت مرگ داريم كه بر اساس ميانگين آمارهاي جهاني و تطبيق آن با شرايط كشور، آمارهاي جهاني را بومي سازي مي‌كنيم.

شريعتي گفت: در عين حال آمارهاي بومي سازي شده را بعد از تطبيق با موارد ثبت شده در پزشكي قانوني و سازمان ثبت احوال تحليل مي‌كنيم و مي‌توانيم بر اساس آن سال آينده يك گزارش تحليلي از ميزان مرگ و مير ناشي از آلودگي هوا داشته باشيم.

قائم مقام معاون بهداشتي وزارت بهداشت افزود: روش تعيين ميزان مرگ و مير ناشي از آ‌لودگي هوا اين است كه ابتدا برآورد مي‌كنيم كه ميزان مرگ و مير در شرايط عادي و زماني كه هوا آلوده نبوده است و نيز در شرايط آلودگي هوا در سال گذشته چقدر بوده است و انتظار چه ميزان مرگ و مير را داشته‌ايم و بعد در صورتي كه افزايش موارد مرگ و مير را داشته باشيم با بررسي دقيق موضوع و همه عوامل مختلف مي‌توانيم آمار تخميني مرگ و مير ناشي از آلودگي هوا را محاسبه كنيم.

وي ادامه داد:‌ اين كار نيازمند يك كار آماري دقيق و زمان بر است و به همين علت اعلام آن به سال آينده موكول مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.75602s, 18q