خوردن میوه های فصلی و مایعات بهترين راه براي پيشگيري از آنفولانزاست

۱۳۸۹/۱۰/۰۱ - ۱۰:۴۶ - کد خبر: 22316
به گزارش سلامت نیوز به نقل از وب دا دکتر غلام پور كارشناس مسئول بيماري هاي واگير دار مركز بهداشت خراسان رضوي با اشاره به شروع فصل سرما و شيوع بيماري هاي واگيردار به ويژه آنفولانزا و سرما خوردگي استفاده از ميوه هاي حاوي ويتامين c همچون پرتقال، ليمو شيرين و نارنگي، استفاده از آب ميوه هاي طبيعي و نوشيدن آب را از عوامل موثر در پيشگيري از اين بيماريها عنوان كرد.
وي با بيان اين كه گروه هاي سني بالاتر از 65 سال، زنان باردار، كودكان و دانش آموزان و افراد داراي بيماري هاي مزمن بيشتر در معرض ابتلا به بيماري هاي واگيردار فصلي قرار دارند به اين افراد توصيه كرد از حضور در مكانهاي پرتردد، شلوغ و سربسته خودداري و در صورت حضور از ماسك استفاده كنند.
كارشناس مسئول بيماريهاي واگير دار مركز بهداشت خراسان رضوي سردرد ، گلو درد ، سرفه و دردهاي عضلاني را از نشانه هاي بروز بيماري آنفولانزا در افراد برشمرد و افزود :‌افراد پس از يك دوره استراحت سه الي 4 روزه ، تغذيه مناسب و استفاده از مايعات فراوان بهبود مي يابند.
وي تنفس ذرات معلق در هوا و تماس با سطوح آلوده به ترشحات را از راههاي انتقال اين بيماري برشمرد و گفت :‌توصيه مي شود افراد در معرض ابتلا به اين بيماري در ابتداي فصل شيوع از واكسن انفولانزاي فصلي استفاده كنند.
دكتر غلام پور با بيان اينكه در زمان ابتلا به آنفولانزا استفاده از داروهاي تب بر و رعايت كردن نكات بهداشتي براي درمان كافي است افزود :افراد در صورت تشديد در بيماري و بروز گوش درد يا خروج ترشح از بيني ، درد شديد در صورت و يا پيشاني ، تب بالاي 38درجه ، سوزش گلو و سرفه مداوم و خس خس سينه به پزشك مراجعه كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.40613s, 19q