تنفس ذرات معلق درهواازراههاي انتقال آنفلونزا

۱۳۸۹/۱۰/۰۱ - ۱۲:۵۱ - کد خبر: 22329
سلامت نیوز:كارشناس مسئول بيماري‌هاي واگيردار مركز بهداشت خراسان رضوي توصيه كرد: خوردن ميوه‌هاي فصلي و نوشيدن آب و مايعات فراوان بهترين راه براي پيشگيري از آنفلوانزا است.

به گزارش  ايسنا، دکتر غلام پور با اشاره به شروع فصل سرما و شيوع بيماري‌هاي واگيردار به ويژه آنفلوانزا و سرماخوردگي، استفاده از ميوه‌هاي حاوي ويتامين c همچون پرتقال، ليمو شيرين و نارنگي، استفاده از آب ميوه‌هاي طبيعي و نوشيدن آب را از عوامل موثر در پيشگيري از اين بيماريها عنوان كرد.

وي با بيان اين كه گروه‌هاي سني بالاتر از 65 سال، زنان باردار، كودكان و دانش آموزان و افراد داراي بيماري‌هاي مزمن بيشتر در معرض ابتلا به بيماري‌هاي واگيردار فصلي قرار دارند به اين افراد توصيه كرد تا از حضور در مكانهاي پرتردد، شلوغ و سربسته خودداري و در صورت حضور از ماسك استفاده كنند.

كارشناس مسئول بيماريهاي واگيردار مركز بهداشت خراسان رضوي، سردرد، گلو درد، سرفه و دردهاي عضلاني را از نشانه‌هاي بروز بيماري آنفلوانزا در افراد برشمرد و افزود: ‌افراد پس از يك دوره استراحت سه تا 4 روزه، تغذيه مناسب و استفاده از مايعات فراوان بهبود مي‌يابند.

وي تنفس ذرات معلق در هوا و تماس با سطوح آلوده به ترشحات را از راههاي انتقال اين بيماري برشمرد و گفت: ‌توصيه مي‌شود افراد در معرض ابتلا به اين بيماري در ابتداي فصل شيوع از واكسن آنفلوانزاي فصلي استفاده كنند.

بنا بر اعلام وبدا دكتر غلام پور با بيان اينكه در زمان ابتلا به آنفلوانزا استفاده از داروهاي تب بر و رعايت نكات بهداشتي براي درمان كافي است، افزود: افراد در صورت تشديد بيماري و بروز گوش درد يا خروج ترشح از بيني، درد شديد در صورت و يا پيشاني، تب بالاي 38درجه، سوزش گلو و سرفه مداوم و خس خس سينه به پزشك مراجعه كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.02708s, 18q