شرکت‌هاي بيمه دو ميليارد تومان به بيمارستان بدهكارند

۱۳۸۹/۱۰/۰۱ - ۱۲:۵۵ - کد خبر: 22332
سلامت نیوز:رئيس بيمارستان مرکز طبي اطفال با اشاره به کسورات پرداختي هاي شرکت هاي بيمه به عنوان عمده ترين مشکل اين بيمارستان گفت: کسوراتي که اين شرکت هاي بيمه به رقم پرداختي مي زنند بي انصافي محض است، علاوه بر اين نبايد به تمام بيمارستانهاي دولتي به يک ميزان پرداختي بدهند.

دکتر علي رباني در گفت‌وگو با  ايسنا - منطقه علوم پزشکي تهران شرايط فعلي پرداخت معوقات بيمه ها را بهتر از سال گذشته دانست و گفت: پرداخت معوقات بيمه ها کمي بهتر شده است، با اين حال مسئله مهم براي بيمارستان، کسوراتي است که شرکت هاي بيمه به رقم پرداختي ها مي زنند. اين امر براي رشته هايي مانند اطفال که بيشتر آن نسخه نويسي است، بي انصافي محض است، با اين حال اگر نسخه اي قلم خوردگي داشته باشد بيمه هيچ گونه پرداختي به بيمارستان نمي دهد.

وي با اشاره به مرکز طبي اطفال به عنوان تنها مرکز تخصصي اطفال در کشور افزود: در تمام ايران يک مرکز طبي اطفال داريم که مجهز به آزمايشگاه هاي مدرن است و اگر مرکز ما پاسخگوي نياز بيماران نباشد، آنها براي درمان به ساير مراکز درماني مراجعه نمي کنند. اين در حاليست که با اين تعداد مراجعه کننده و خدماتي که ارائه مي شود، اين مرکز در کنار ساير مراکز آموزشي- درماني و در يک سطح ديده مي شود که نتيجه آن پرداخت کم شرکت هاي بيمه و همچنين در اختيار گذاشتن امکانات کم به اين بيمارستان است.


کمبود پرستار ازجمله مشکلات ناشي از معوقات پرداختي هاي بيمه است

رباني پيرامون مشکلات ناشي از معوقات و هم چنين کسورات بيمه ها اظهار داشت: متاسفانه با افزايش قيمت ها تعرفه هايي که شرکت هاي بيمه به بيمارستان مي دهند افزايش پيدا نکرده است، با اين شرايط بيمارستان مرکز طبي اطفال120تخت آماده بهره وري دارد که به دليل کمبود پرستار اين امرامکان پذير نيست، اين درحالي است که با داشتن 500 ميليون تومان، علاوه بر تجهيز امکانات، مي توان بخش جراحي قلب اطفال را به اين مرکز درماني افزود.

رئيس مرکز طبي اطفال افزايش درآمدها را به نفع سيستم خدمات دهي دانست و تصريح کرد: متاسفانه توزيع کارانه در دانشگاه علوم پزشکي تهران کاملا به صورت بي عدالتي است وحتي اين بي عدالتي به تبعيض گذاشتن بين رشته ها منجر مي شود. با اين وجود وظيفه تمام اساتيد علوم پزشکي، آموزش به دانشجويان رزيدنتي است. اساتيد بر اساس رشته ها به دانشگاه نيامده اند و اين تفاوت ها نبايد در پرداخت کارانه ها به آنها تاثيري داشته باشد.

وي ادامه داد: ميزان کارانه هاي پرداختي به پزشکان و کادر درماني بيمارستان مرکز طبي اطفال بسيار ناچيز است با اين حال اين پرداختي هاي اندک تا شهريورماه به کادر درماني و پرسنل پرداخت شده است. اين پرداختي هاي کم و به دنبال آن درآمد پايين کادر درماني ناشي از بي عدالتي در پرداخت کارانه ها توسط بيمه ها است.


 حدود 2ميليارد تومان ميزان بدهي شرکت هاي بيمه به بيمارستان مرکز طبي اطفال

رباني با اشاره به ميزان معوقات پرداختي شرکت هاي بيمه در سال 89 گفت: بيمه خدمات درماني تا شهريور ماه و تامين اجتماعي تا مرداد پرداخت کرده اند و درمجموع شرکت هاي بيمه حدود5/1تا 2ميليارد تومان به بيمارستان مرکز طبي اطفال بدهکار هستند. با اين شرايط در معوقات پرداختي هاي بيمه و زدن کسورات در رقم پرداختي ها و بي عدالتي در کارانه ها، بيمه ها سعي بر قانون مند کردن تسهيلات دارند که با وجود قيمت هاي فعلي، تحقق اين امر با مشکل روبه رواست.

وي در پايان خاطر نشان کرد: با حذف کسورات در پرداختي شرکت هاي بيمه و نگاه ويژه ي اين شرکت ها به مرکز طبي اطفال، اين بيمارستان سعي بر تلاش و خدمات دهي هرچه بيشتر وهم چنين حل مشکلات بخش هاي فعلي و راه اندازي بخش هاي جديد دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.16917s, 19q