بارداري در سنين زير 18 سال و بالاي 40 سال خطرناك است

۱۳۸۹/۱۰/۰۱ - ۱۳:۰۶ - کد خبر: 22333
سلامت نیوز:يك متخصص زنان و زايمان با تاكيد بر اين كه زنان در سن‌ زير 18سال و بالاي 40 سال باردار نشوند، گفت: زيرا عوارض بارداري در زناني كه در سن كم و زير 18سال باردار مي‌شوند، بيش‌تر است و حتي تحمل عوارض طبيعي دوران بارداري نيز براي آن‌ها بسيار دشوار خواهد بود.

دكتر عبدالمجيد باور در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا منطقه خوزستان، با بيان اين مطلب افزود: بارداري در سن بالا نيز توصيه نمي‌شود، زيرا با افزايش سن، احتمال ابتلا به بيماري‌هاي مختلف بيش‌تر مي‌شود. سقط جنين در سه‌ ماهه نخست بارداري، تولد جنين ناسالم، از بين رفتن جنين درون رحم مادر، احتمال ابتلا به ديابت، افزايش فشار خون و همچنين ناتواني در تحمل بارداري از جمله عوارض بارداري در سن بالا است.

باور تصريح كرد: فعاليت قلب يك زن 45 ساله با فعاليت قلب زن20ساله بسيار متفاوت است و اين امكان وجود دارد كه به دنبال بارداري در سن بالا، قلب با مشكل مواجه شود و بيماري‌هاي قلبي و تنگي نفس در زنان باردار بروز كند. بارداري در سن بالا مي‌تواند بر فعاليت كليه‌ها نيز تاثير منفي داشته باشد.

اين متخصص زنان و زايمان با بيان اين ‌كه ابتلاي نوزاد به بيماري «سندرم‌ داون» از ديگر عوارض بارداري در سنين بالا است، خاطرنشان كرد: از هر 100 نوزاد متولد شده از مادران با سن 40 تا 45 سال، يك نوزاد به سندرم داون مبتلا مي‌شود كه اين ميزان در بارداري‌هاي پس از 45 سال به چهار نوزاد در هر 100 تولد افزايش مي‌يابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.33761s, 19q