گذاشتن آب يا آجر روي بخاري تاثيري در کاهش آلايندگي و گازهاي مسموم ندارد

۱۳۸۹/۱۰/۰۱ - ۱۴:۴۰ - کد خبر: 22338
سلامت نیوز:يک متخصص طب اورژانس با بيان اينکه سالانه بيش از 40 هزار نفر به علت مسموميت با گاز مونواکسيدکربن به اورژانس‌هاي بيمارستاني مراجعه مي کنند، گفت: متاسفانه حدود شش هزار نفر از اين افراد به علت شدت مسموميت فوت مي کنند.

دکتر محسن اسفندبد عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران درگفت وگو با  ايسنا اظهار كرد: به طور متوسط مرگ ناشي از مسموميت با گاز مونواکسيد کربن از صفر تا 30 درصد است که اين مسموميت شايع‌ترين علت مرگ در فصول را نيز به خود اختصاص داده است.

وي افزود: سالانه حدود 40 هزار نفر به دليل مسموميت با گاز منواکسيد کربن به اورژانش‌هاي بيمارستاني مراجعه مي کنند که حدود 6 هزار نفر حدود 30 درصد از اين افراد به علت شدت مسموميت فوت مي کنند و 40 درصد ديگر مراجعين با عوارض آن درگير مي شوند.

اين عضوهيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه داد: بيشترين علت فوت ازطريق استنشاق و مسموميت با گاز مونواکسيد کربن به علت وجود نقص درسيستم گرمايش منازل مسکوني است.

اين متخصص طب اورژانس با اشاره به عوارض ناشي از اين مسموميت گفت: سردرد، تهوع، سرگيجه از شايع ترين علائم تشخيصي اين مسموميت است که در درجه اول ممکن است با عفونت هاي ويروسي اشتباه شود. اما رفتن به کما، بروز تشنج و درنهايت مرگ پيامد هاي ناشي از اين نوع مسموميت است.

دکتر اسفند بد در پايان با تاکيد بر اينکه گذاشتن آب يا آجر بروي بخاري هيچ تاثيري در کاهش آلاينده گي و گازهاي مسموم ندارد گفت: از آن جايي که گاز مونواکسيد کربن بو و طعم خاصي ندارد باتوجه به اينکه اين گازبووطعم خاصي ندارد خطرمسموميت با آن بالا است از اين رو هر فرد بايد ازايمني سيستم گرمايش خانه ي خود اطمينان حاصل کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.68389s, 18q