استخدام پرستاران تا پايان امسال انجام مي‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۰۲ - ۱۲:۵۱ - کد خبر: 22346
استخدام پرستاران تا پايان امسال انجام مي‌شود
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مرضيه وحيددستجردي در حاشيه مراسم شصت و پنجمين نشست سالانه رؤساي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور كه صبح امروز در ستاد دانشگاه علوم پزشكي تهران برگزار شد، با بيان اينكه سهميه استخدام پرستاران در همه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور مشخص و ابلاغ شده است، اظهار داشت: برنامه وزارت بهداشت اين است كه آزمون اين استخدام را در اواخر بهمن ماه انجام دهد و تا اواخر اسفند نتايج آن مشخص و تا پايان سال اعلام شود.
وي درباره پزشك خانواده نيز اظهار داشت: در حال حاضر پزشكان مورد نياز در طرح پزشك خانواده در سه استان سيستان و بلوچستان، چهارمحال و بختياري و خوزستان در شهرهاي بين 20 تا 50 هزار نفر ثبت‌نام شده است.
همچنين ساير گروه‌ها كه مرتبط با پزشك خانواده هستند مانند ماماها، بهداشت‌كاران خانواده، روانشناسان و متخصصان تغذيه نيز كار ثبت‌نام خود را به پايان رسانده‌اند.
وحيد‌دستجردي با بيان اينكه در شهرهاي اين سه استان مردم به صورت دسته‌هاي 10 هزار نفري مشخص شده‌اند، تصريح كرد: كار پزشك خانواده در حال انجام است اما در همين دي ماه آن را به صورت رسمي به همراه وزير رفاه اعلام مي‌كنيم.
وزير بهداشت در پاسخ به اين سؤال كه آيا حقوق پزشكان خانواده كم است، ادامه داد: در اين زمينه توافق خوبي بين دو وزارتخانه صورت گرفته است كه بر اساس محروميت محل خدمت پزشكان خانواده حقوق و درآمد آنها بيشتر مي‌شود و بايد در نظر داشت ميزان آن بالاي 2 ميليون تومان است.
وي اضافه كرد: در حال حاضر پزشكان خانواده‌اي كه در اين سه استان مشغول به فعاليت هستند، دو ماهي است كه اين حقوق را دريافت مي‌كنند.
وزير بهداشت در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد: در خصوص افزايش قيمت پذيرش دانشجو و تحصيل واحدهاي بين‌الملل بايد گفت كه افزايش هزينه‌اي نداشته‌ايم و فقط افزايش معمول سالانه اين هزينه‌ها بوده است.
وي در خصوص افزايش قيمت دارو نيز يادآور شد: ميزان افزايش قيمت داروها را دولت خواهد پرداخت اما بايد در نظر داشت كه افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي و مواد اوليه دارويي مقداري به قيمت داروها خواهد افزود. ولي تا پايان سال افزايش هزينه‌اي نخواهيم داشت.
وحيددستجردي گفت: اميدواريم در سال آينده با حمايت دولت افزايش هزينه‌ها جبران شود تا غير از افزايش معمول قيمت سالانه دارو افزايش ديگري نداشته باشيم.
وزير بهداشت همچنين خاطرنشان كرد: امسال هزينه‌هاي دانشجويان كشور از جمله خوابگاه، خوراك را افزايش نداديم و نگراني از اين بابت نخواهيم داشت.
وي درباره افزايش ويزيت پزشكان به همراه اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها گفت: امسال افزايش قيمتي در اين زمينه نخواهيم داشت.
وحيددستجري درباره رياست سازمان ملي جوانان كه به فرحناز تركستاني معاون دانشجويي وزارت بهداشت پيشنهاد داده شده بود، يادآور شد: خانم تركستاني ظرف مدت كوتاهي دو باره در بيمارستان بستري شدند كه اگر سلامتي خود را به دست آورند، حتما خدمتگزار دولت خواهند بود و ما به دنبال گزينه‌هاي ديگري خواهيم رفت.
وي همچنين درباره آزمون دستياري گفت: همه افرادي كه به نوعي داوطلب آزمون دستياري بودند و در اين آزمون كه در سال گذشته برگزار شد، متخلف شناخته شدند، حق شركت در آزمون امسال را ندارند. مظنونان داوطلب اين آزمون 17 مورد بود كه سه مورد آن قطعي شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1152s, 18q