نمونه تقلبی آمپول متیل پردنیزولون استات تزریق نشود

۱۳۸۹/۱۰/۰۲ - ۱۲:۴۵ - کد خبر: 22347
نمونه تقلبی آمپول متیل پردنیزولون استات تزریق نشود
به گزارش سلامت نیوز به نقل از نظام پرستاری، بررسی های مرکز ADR وزارت بهداشت نشان می دهد نمونه آمپول «متیل پردنیزولون استات» تقلبی است و مجوز توزیع و مصرف ندارد.

مرکز ADR به تازگی گزارشی مبنی بر بروز آبسه در محل تزریق عضلانی آمپول «متیل پردنیزولون استات» با مندرجات شرکت Sai Parenterals Pvt.Ltd. کشور انگلستان در تعدادی از بیماران را دریافت کرده است که پس از بررسی ها صورت گرفته مشخص شد این فرآورده تقلبی و فاقد مجوز توزیع و مصرف است.

بر اساس این گزارش همکاران تیم درمان باید به منظور پیشگیری از بروز عوارض دارویی از تزریق این فرآورده تقلبی خودداری کنند.

همچنین مرکز ADR تأکید کرده که باید پیش از تجویز و مصرف هر نوع فرآورده دارویی از دارا بودن مجوزهای وزارت بهداشت برای توزیع و مصرف اطمینان حاصل شود و در صورت تردید به تقلبی بودن فرآورده بررسی های لازم صورت گیرد.

در پایان این اطلاعیه آمده است: از همکاران تیم بهداشتی درمانی درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه عارضه یا اشتباه دارویی، مراتب را از طریق تکمیل فرم های زرد و ارسال به صندوق پستی 948-14185 یا نمابر 88890857 و یا از طریق تماس تلفنی 4-88923193 به مرکز ADR گزارش دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ژاله آگاه عصر
با سلام خبر واضح نیست آمپولهای کدام شرکت یا کارخانه تقلبی است وچگونه میتوانئن تقلبی بودن را تشخیص داد اطلاعات بیشتری لازم است.
علی موسی زاده
من یدونه از این آمپول ها رو به خاطر درد زانو پای راستم دارم که با تجویز دکتر باید بزنم چی کار کنم بزنم یانه
0.5643s, 20q