بررسي علت بروز خستگي زودهنگام در زنان

۱۳۸۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۴۱ - کد خبر: 22367
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مشهد ، دراين مقاله كه در نمايشگاه دستاوردهاي تحقيقاتي و پژوهشي دانشگاه در چهارمين نمايشگاه پژوهش و فناوري استان ارائه شده است علتهاي بروز خستگي زودهنگام در زنان به ويژه زنان شاغل كه علاوه بر تامين قسمتي از مخارج زندگي بايد وظايف مادري خوب و مهربان و زن پرانرژي را به خوبي ايفاء كنند را مورد بررسي قرار داده است .
دراين مقاله علت خستگي زنان كم خوني ،‌كم كاري تیروئيد ،‌عفونت دستگاه ادراري ، مصرف كافئين زياد ،‌رژيم غذايي نامناسب ،‌كمبود خواب ، بيماريهاي قلبي و استرس را از جمله اين علتها عنوان شده است .
زنان بايد براي تشخيص كم خوني به پزشك مراجعه و در صورت دارا بودن كم خوني مي توانند با مصرف غذاهايي همچون اسفناج ، كلم بروكلي و گوشت در كنار مكملهاي دارويي مشكل خستگي خود را در كمتر از 30روز رفع كنند.
اگر به طور معمول كم كار هستيد و يا دچار افسردگي شده ايد ممكن است تيروئيد كم كار داشته باشيد كه در اين صورت مي توانيد با مراجعه به پزشك و درمان به رفع مشكل خود كمك كنيد .
مصرف كافئين زياد و رژيم غذايي نامناسب مي تواند موجب بروز خستگي زودرس در زنان شود.استفاده از قهوه ، شكلات ،‌نوشابه و همچنين كاهش دريافت كالري مورد نياز به بدن مي تواند در بروز خستگي موثر باشد .
بي نظمي و كمبود خواب نيز از ديگر عوامل بروز خستگي در اين مقاله عنوان شده است و توصيه شده با خوردن غذاهاي سبك در شب و تنظيم ساعت خواب به شادابي خود در محيط خانه و اجتماع كمك كنيد .
زنان براي اطمينان از سلامتي خود به ويژه سلامتي قلب بهتر است سالانه با مراجعه به پزشك ازمايشهاي لازم را انجام دهند
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.52461s, 19q