تقسيم‌بندي منطقه‌اي كارمندان نخستين‌ قدم براي كاهش آلودگي هوا است

۱۳۸۹/۱۰/۰۳ - ۱۳:۲۰ - کد خبر: 22368

به گزارش سلامت نیوز معصومه آباددرباره اقدامات شهرداري تهران در راستاي كاهش آلودگي هواي تهران، اظهار داشت: شهرداري در چند محور اقداماتي در راستاي كاهش آلودگي هوا دارد كه يكي از آنها توسعه فضاهاي شهري است.

وي با اشاره به اينكه سرانه فضاي سبز در محلات شهر تهران گسترش داشته است، ادامه داد: در زمينه معاينه فني خودروها، حذف موتورسيكلت‌هاي دوزمانه و استانداردسازي آنها و همچنين توسعه حمل‌ونقل عمومي اقدامات خوبي توسط شهرداري صورت گرفته است.

آباد تصريح كرد: ترافيك موجود در تهران سابقه‌اي طولاني دارد و با توجه به جمعيت انبوهي كه در اين شهر است هر تدبيري در پيش گرفته شود نمي‌تواند چاره‌ساز باشد و انتظار اين را داشت كه آلودگي هوا به صورت كلي از بين برود.

وي خاطرنشان كرد: طبق عقيده بنده آلودگي هوا مولود ترافيك است و بخش اعظمي از آن به اين مسئله مربوط مي‌شود؛ با همه تدابيري كه براي كاهش آلودگي هوا در نظر گرفته مي‌شود بايد از مردم براي حل اين مشكل استفاده كنيم تا بتوانيم نتيجه خوبي به دست بياوريم.

عضو كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران  در گفت‌وگو با فارس،   افزود:‌ سابقه تاريخي كشورمان نشان داده بزرگترين مشكلات با همكاري مردم حل شدني است اما علي‌رغم همكاري مردم همكاري ساير دستگاهها بدون دادن شعار لازم است و به عقيده بنده اگر به اين موضوع كه آلودگي هوا يك مرگ خاموش است اعتقاد داشته باشيم مشكل حل شدني است.

وي يادآور شد: يكي از كارهايي كه در كاهش سفرهاي درونشهري و در نهايت به كاهش آلودگي هوا منجر مي‌شود فراهم كردن شرايطي است كه هر فردي در محل و منطقه خود به انجام امور روزانه بپردازد، در واقع شرايط بايد به گونه‌اي باشد كه يك دانش‌آموز يا يك فرد شاغل مجبور نباشد براي رفتن به مدرسه يا محل كار از منطقه خود خارج شود.

آباد تصريح كرد: اين امر ضمن كاهش سفرهاي درونشهري كاهش آلودگي هوا را هم در پي دارد چرا كه از سفرهاي غير ضروري جلوگيري مي‌شود؛ به عنوان مثال شهرداري تهران مي‌تواند از پرسنل خود در منطقه خودشان استفاده كنند و ساير سازمان‌ها نيز از اين قاعده مستثني نيستند.

عضو كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران تصريح كرد: عملي شدن اين امر از هزينه‌ رفت‌وآمدهايي كه بر خانواده‌ها تحميل مي‌شود مي‌كاهد؛ تقسيم‌بندي منطقه‌‌اي كارمندان اولين قدم براي كاهش آلودگي هوا است كه سفرهاي اضافي درونشهري را حذف كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.82958s, 18q