زنان كانون هدف مواد مخدر صنعتي به ويژه شيشه هستند

۱۳۸۹/۱۰/۰۳ - ۱۳:۳۳ - کد خبر: 22377

به گزارش سلامت نیوز محمد صادق فتح‌اللهي با اشاره به كمپ‌هاي ترك اعتياد مواد مخدر صنعتي اظهار داشت: سياست‌ ستاد مبارزه با مواد مخدر اين است كه متناسب با تغيير الگوي مصرف بتوان روش‌هاي درماني مصارف جديد را طراحي كند كه البته اين به معناي انفعال نيست كه ما منتظر باشيم مواد جديد وارد بازار شود و براي آنها راه درماني در پيش گيريم.

وي تصريح كرد: امروز نگراني در اين زمينه وجود دارد كه در آينده نه چندان دور مصرف شيشه اگرچه به لحاظ كمي مقادير پاييني دارد اما با تغييرات قيمت مواد مخدر در بازار، كاهش كشت ترياك و افزايش قيمت آن بالاتر رود.

فتح‌اللهي ادامه داد: با اين وجود سازمان‌هاي مردم نهاد به تدريج بايد خود را براي ترك اين نوع ماده مخدر آماده كنند و به خصوص در شهرهاي بزرگ، مراكز ترك شيشه براي زنان كه هدف عرضه مواد مخدر صنعتي به عنوان شاه‌كليد فروپاشي خانواده‌ها هستند ايجاد كند.

وي  در گفت‌وگو با فارس   افزود: فعاليت‌هاي خوبي در اين زمينه انجام شده است و به طور كلي اينكه شيشه غير قابل درمان بود و آثار وحشتناك مصرف آن پشت هر فردي را مي‌لرزاند شكسته شده است.

مدير كل سازمان‌هاي مردم نهاد ستاد مبارزه در خصوص قانون مبارزه با مواد مخدر كه به تازگي ابلاغ شده است، گفت: چشم‌انداز قانون براي همه مبارزه‌كنندگان با مواد مخدر اميدواركننده است و اثرات اجتماعي مثبتي خواهد داشت.

وي اضافه كرد: در حوزه سازمان‌هاي مواد مخدر همين اثر بس است كه با حكم قضايي، نگهداري معتادان در مراكز نگهداري اعتياد در قانون آمده است و اين مراكز به عنوان بازوي اجرايي اين قانون درآمده‌اند.

فتح‌اللهي در پايان گفت: اين موضوع بسيار با اهميت است چرا كه اين ذهنيت كه به سازمان‌هاي مردم نهاد و مراكز ترك اعتياد هميشه با شك و ترديد نگاه مي‌شد از بين خواهد رفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.69437s, 18q