واريز يارانه كودكان مجهول‌الهويه تحت پوشش بهزيستي به حساب اين سازمان

۱۳۸۹/۱۰/۰۴ - ۱۰:۲۳ - کد خبر: 22385
سلامت نیوز:سرپرست سازمان بهزيستي كشور با بيان اينكه تمامي زنان سرپرست خانوار تحت پوشش در سال آينده زير چتر بيمه‌هاي اجتماعي قرار مي‌گيرند، گفت: طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته، يارانه كودكان مجهول‌الهويه تحت پوشش بهزيستي به حساب اين سازمان واريز و سپس به كودكان داده مي‌شود.

به گزارش  فارس  احمد اسفندياري در نشست خبري خود در پايان اجلاس سراسري مديران بهزيستي سراسر كشور كه در مشهد مقدس برگزار شد، با قدرداني از رسانه‌ها در خصوص اطلاع‌رساني دقيق اين اجلاس اظهار داشت: مطمئناً تمامي رسانه‌ها اعم از خبرگزاري‌ها و روزنامه‌ها مي‌توانند با اطلاع‌رساني صحيح و دقيق، مردم را از اقدامات انجام‌شده توسط سازمان بهزيستي آگاه كنند.

وي با بيان اينكه در اين اجلاس، علاوه بر معرفي برنامه‌هاي آينده سازمان بهزيستي، اولويت‌بندي آنها نيز مشخص شد، ادامه داد: يكي از موضوعات مهم در دومين اجلاس سراسري مديران بهزيستي سراسر كشور، اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها بود و در خصوص وظايف بهزيستي براي اجراي اين قانون و حمايت از اقشار آسيب‌پذير و محروم تأكيد شد.

سرپرست سازمان بهزيستي كشور با اشاره به اقدامات انجام‌شده در سال جاري افزود: كارهاي فراواني در حوزه‌هاي مختلف توانبخشي، فرهنگي و درماني شده است كه اين برنامه‌ها همچنان ادامه دارد.

وي اضافه كرد: بازنگري و بررسي عملكرد گذشته سازمان بهزيستي و تدوين برنامه‌هاي جديد در دهه چهارم يكي از برنامه‌هاي اين سازمان است ضمن اينكه بهزيستي، شعار "نماد تلاش، نمود توان و نماي عدالت و پيشرفت " را سرلوحه كار خود قرار داده است.

اسفندياري در ادامه گفت: هدف از اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها، رسيدن به عدالت است و قطعاً پرداخت يارانه‌ها به اقشار مختلف و مخصوصاً مددجويان، تأثير مثبتي در زندگي آنها ايجاد خواهد كرد.

وي اظهار داشت: طبق برنامه‌ها و اعلام‌هاي قبلي، با اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها، ارائه بسته‌هاي حمايتي سازمان بهزيستي به مددجويان در زمينه‌هاي مختلف بيمه‌هاي اجتماعي كاركنان به مراكز و بيمه درمان و پايه شروع شده و ادامه خواهد داشت.

سرپرست سازمان بهزيستي كشور افزود: با تدابيري كه امسال از سوي سازمان بهزيستي در خصوص مشاركت‌هاي مردمي صورت گرفته است، رشد خوبي در اين زمينه داشتيم؛ به طوري كه در مقايسه با سال گذشته، حدود 42 درصد در مشاركت‌هاي مردمي در سازمان، رشد ايجاد شده است.

وي در خصوص مصوبات برنامه پنجم تأكيد كرد: اقدامات خوبي در اين برنامه مصوب شده است كه مي‌توان به خارج شدن سالانه 10 درصد از مددجوياني كه قابل توانمند شدن هستند، اشاره كرد.

اسفندياري بيان داشت: توجه ويژه به موضوع مناسب‌سازي معابر شهري و اماكن عمومي و تحصيل رايگان مددجويان بخشي ديگر از مصوبات برنامه پنجم است ضمن اينكه به زودي نخستين دوره مسابقات بين‌المللي نابينايان جهان اسلام در بين معلولان توسط سازمان بهزيستي برگزار خواهد شد.

وي حضور سازمان بهزيستي در خارج از كشور و افتتاح نخستين مركز توانبخشي در "كابل " را يكي ديگر از اقدامات بهزيستي در سال جاري عنوان كرد و افزود: امسال طرح پيشگيري از تنبلي چشم نيز در ميان كودكان يك تا 6 سال برگزار شد؛ اين طرح در سال‌هاي گذشته بين كودكان 4 تا 6 سال اجرا مي‌شد كه امسال با افزايش تعداد كودكان در اين طرح، موفقيت‌هاي خوبي در اين زمينه كسب شده است.

سرپرست سازمان بهزيستي كشور در پايان با بيان اينكه تمامي زنان سرپرست خانوار تحت پوشش در سال آينده زير چتر بيمه‌هاي اجتماعي قرار مي‌گيرند، گفت: طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته، يارانه كودكان مجهول‌الهويه تحت پوشش بهزيستي به حساب سازمان واريز و سپس به كودكان داده مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11946s, 19q