سزاموئيديت چيست؟

۱۳۸۹/۱۰/۰۴ - ۱۰:۲۵ - کد خبر: 22386
سلامت نیوز:بيشتر استخوان‌هاي بدن با اتصال به استخوان‌هاي ديگر عمل مي‌كنند اما برخي از آنها به جاي استخوان به تاندون‌ها يا عضلات متصل هستند كه اصطلاحا به آنها «سزاموئيد» مي‌گويند.

به گزارش ايسنا، كشكك زانو بزرگترين سزاموئيد بدن انسان است و دو سزاموئيد اصلي ديگر نيز در نزديكي انگشت شست پا و در كف پا قرار دارد.

به گفته متخصصان ارتوپد، وقتي تاندون‌هاي اطراف اين استخوان‌ها تحريك پذير و ملتهب شوند، حالتي بروز مي‌كند كه سزاموئيديت نام دارد.

به گزارش سايت اينترنتي هلت دي، آكادمي جراحان ارتوپد آمريكا براي بهبود اين عارضه در پاها چندين دستورالعمل را پيشنهاد مي كند. نخست اينكه با ادامه فعاليت و فشار روي عضو آسيب ديده پرهيز كنيد چون باعث تشديد درد آن مي‌شويد.

براي كنترل درد مي‌توانيد از ايبوبروفن يا آسپيرين استفاده كنيد، به عضو آسيب ديده استراحت بدهيد و يا روي آن كيسه يخ قرار دهيد تا التهاب آن تسكين يابد.

همچنين توصيه مي‌شود كه فعاليت‌هاي روزانه را آرام‌تر از سربگيريد و از انداختن وزن و فشار زياد روي پاها پرهيز كنيد. علاوه بر اينها مي‌توانيد نواري را به انگشت شست پا بياندازيد تا اندكي به سمت پايين قرار بگيرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.76633s, 18q